search
REKLAMA
News

QUENTIN TARANTINO wskazał swój ulubiony film ostatniej dekady

Łukasz Budnik

29 maja 2020

REKLAMA

Quentin Tarantino mówiący o filmach to zawsze temat budzący niemałe emocje wśród fanów kina. Na przełomie 2019 i 2020 roku eżyser Pewnego razu… w Hollywood wziął udział w podcaście Rewatchables, gdzie porozmawiał o DunkierceOkazuje się, że Tarantino jest ogromnym fanem tego filmu – na tyle, że uważa go za drugą najlepszą produkcję dekady. Wówczas nie zdradził, jaki film stawia na pierwszym miejscu, jednak wreszcie się tego dowiedzieliśmy.

Numerem jeden wśród produkcji zrealizowanych po 2010 roku jest w rankingu Quentina Tarantino Social Network Davida Finchera. Reżyser powiedział:

Bez wątpienia “Social Network”. To numer jeden, bo jest najlepszy, to wszystko! Miażdży konkurencję.

Tarantino przy okazji nazwał Aarona Sorkina, scenarzystę filmu, najlepszym aktywnym pisarzem dialogów. Dzieło Finchera, opowiadające o powstaniu Facebooka, trafiło na ekrany pod koniec 2010 roku i zarobiło łącznie 224 miliony dolarów na świecie. Zdobyło też trzy Oscary – za montaż, muzykę i właśnie za scenariusz. W kategorii najlepszego filmu przegrało z Jak zostać królem, co do dzisiaj wzbudza konsternację wśród części widzów.

Co sądzicie o wyborze dokonanym przez Tarantino? 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA