search
REKLAMA
News

GEORGE R.R. MARTIN uważa, że twórcy GRY O TRON podjęli złą decyzję dotyczącą sceny seksu Daenerys i Khala Drogo

Łukasz Budnik

8 października 2020

REKLAMA

W ostatnich tygodniach internet zasypują cytaty z książki “Fire Cannot Kill a Dragon”, opowiadającej o kulisach powstawania Gry o tron i zawierającej wiele cytatów twórców. Wczoraj mogliście u nas przeczytać o tym, jak showrunnerzy i producenci serialu komentują rozczarowanie fanów finałowym sezonem, tymczasem portal IndieWire przytoczył inny fragment książki. Tym razem to wypowiedź autora powieści, na której oparto serial – George’a R.R. Martina. 

Martin odnosi się do jednej ze scen pierwszego odcinka, w której po ślubie Khala Drogo i Daenerys ten pierwszy gwałci swoją małżonkę. W książce seks odbył się za obopólną zgodą – Drogo pyta ją najpierw, czy może ją dotknąć. Według pisarza, modyfikacja dokonana przez twórców była zmianą na gorsze, a co więcej, wprowadzono ją bez konsultacji. Swojej decyzji bronią David Benioff i D.B. Weiss. Benioff stwierdza:

Mamy dziewczynę, którą absolutnie przeraża barbarzyńca, za którego ją wydają. To ostatnia rzecz, jakiej chce, jednak jakimś sposobem pod koniec wesela wydaje się być w radosnym związku. To nam nie do końca grało.

Weiss zauważa z kolei, że kolejne zbliżenia Daenerys i Drogo w książkach również są napaściami seksualnymi – taka zmiana nie pasowała im do narracji serialu (nie było bowiem czasu, by odpowiednio ją nakreślić). Zgadzała się z tym także Emilia Clarke, która miała własne uwagi dotyczące nocy poślubnej.

Co sądzicie o tej decyzji twórców?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA