search
REKLAMA
News

Powstaną telewizyjne adaptacje ŚWIATA DYSKU Terry’ego Pratchetta

Łukasz Budnik

28 kwietnia 2020

REKLAMA

Świetna wiadomość dla fanów twórczości Terry’ego Pratchetta. “Variety” poinformowało, że założona przez samego autora firma Narrativa nawiązała współpracę z Motive Pictures oraz Endeavor Content, aby stworzyć serię adaptacji powieści z serii “Świat Dysku”.

Ekranizacje mają według zapowiedzi być absolutnie wierne pierwowzorowi. Zmarły w 2015 roku Pratchett napisał 40 książek z serii, a sprzedały się one w ponad 100 milionach egzemplarzy. Ostatnia została ukończona latem 2014 roku. Akcja powieści toczy się w fikcyjnym świecie, który ma kształt dysku spoczywającego na grzbietach czterech słoni stojących na skorupie wielkiego żółwia płynącego przez wszechświat. Nie wiadomo, które odsłony serii zostaną zaadaptowane jako pierwsze.

Powstawania ekranizacji będzie doglądać Rhianna Pratchett, córka pisarza, stojąca na czele Narrativii. Oto, co miała do powiedzenia na temat faktu powstania adaptacji:

“Świat Dysku” to unikalni bohaterowie, zabawna narracja i niesamowite literackie tropy – powinny one być przeniesiona na ekran w sposób, z której mój ojciec byłby dumny. Cudownie wyruszyć w tę podróż wspólnie z Motive oraz Endeavor Content, bo wszyscy dzielimy naszą wizję i chcemy ją urzeczywistnić.

Czekamy na informację, która stacja będzie emitować kolejne adaptacje.

Jaką odsłonę serii chcielibyście zobaczyć na ekranie jako pierwszą?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA