search
REKLAMA
News

Pierwsze reakcje na DOM GUCCI Ridleya Scotta. Zachwyty nad Lady Gagą, mieszany odbiór całości

Dom Gucci zadebiutuje 26 listopada 2021 roku.

Łukasz Budnik

10 listopada 2021

gucci
REKLAMA

Zbliża się premiera nowego filmu Ridleya Scotta – Dom Gucci, opartej na faktach o zabójstwie Maurizia Gucciego, wnuka założyciela słynnego domu mody. Scenariusz produkcji został oparty na książce The House of Gucci: A Sensational Story of Murder, Madness, Glamour, and Greed autorstwa Sary Gay Forden. 

Lady Gaga wciela się w Patrizię Reggiani, żonę Maurizia, która – jak dowiódł proces – zleciła jego zabicie. Kobieta spędziła w więzieniu 18 lat, a w roku 2016 wyszła na wolność za dobre sprawowanie. Podczas sprawy sądowej media okrzyknęły Reggiani “Czarną wdową”. Maurizia gra Adam Driver, a w obsadzie znajdują się jeszcze m.in. Al Pacino, Jeremy Irons, Salma Hayek oraz Jared Leto, który został przykryty warstwą charakteryzacji.

W Londynie odbyła się premiera filmu, a na Twitterze pojawiły się pierwsze reakcje. Już teraz krytycy zauważają, że dzieło Scotta może podzielić odbiorców. Niemal wszyscy zachwycają się rolą Lady Gagi, ale sporo komplementów kierowanych jest także w stronę Jareda Leto. Sam film zbiera mieszane opinie; w części tweetów czytamy, że to bałagan, “dwa filmy w jednym” i produkcja wymęczona, w której jest za dużo wątków. Niektórzy są jednak bardzo zadowoleni i jako zaletę wymieniają fakt, że Dom Gucci jest bardzo campowy, pełen cytatów do zapamiętania i z dużym potencjałem na… memy. Poniżej wybrane tweety.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA