search
REKLAMA
News

Pierwsze reakcje na BLUE BEETLE. “Mój ulubiony film DC od czasu trylogii Nolana”

Blue Beetle zadebiutuje już 18 sierpnia.

Łukasz Budnik

12 sierpnia 2023

REKLAMA

Zbliża się premiera filmu Blue Beetle, który dla DC Films stworzył reżyser Angel Manuel Soto (Królowie Charm City) To pierwszy film głównego nurtu stawiający w centrum superbohatera pochodzenia latynoskiego. Choć prognozy nie zapowiadają sukcesu finansowego, pierwsze reakcje w sieci są pozytywne.

Dziennikarze, którzy widzieli film, zgodnie piszą, że zyskuje on na skupieniu się na latynoskiej kulturze, jest zabawny i poruszający ze względu na wątki rodzinne, które szczególnie dobrze wybrzmiewają. Pojawiają się stwierdzenia, że to świeże podejście do tzw. origin story, z dobrą obsadą i udanie opowiadające o dziedzictwie i życiowym celu. Nie brakuje porównań do innych filmów DC – jeden z dziennikarzy napisał, że to najlepszy film studia od czasu trylogii Nolana o Batmanie, inny, że Blue Beetle stoi na poziomie Wonder Woman. Zawsze jednak warto spojrzeć na pierwsze reakcje z przymrużeniem oka, ponieważ często bywają bardzo pozytywne, podczas gdy późniejsze recenzje już mniej (tak było np. w przypadku Flasha).

Komiksowy Jaimie Reyes zadebiutował w 2006 roku jako trzecia postać o tym pseudonimie. Blue Beetle czerpie swoje nadludzkie moce z wypełnionej pozaziemską technologią zbroi, za którą odpowiada kosmiczny skarabeusz. Reyes był członkiem Teen Titans i Ligi Sprawiedliwości. W filmie Reyes (w którego wcielił się Xolo Maridueña) po powrocie z college’u natknie się na urządzenie zwane “The Scarab”, dzięki któremu otrzyma “niesamowite i nieprzewidywalne moce”. W obsadzie filmu jest też m.in. Susan Sarandon. Za scenariusz odpowiada Gareth Dunnet Alcocer.

Blue Beetle zadebiutuje już 18 sierpnia.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA