search
REKLAMA
News

Pierwsze opinie o WIEDŹMINIE Netfliksa trafiły na Twittera

Łukasz Budnik

25 listopada 2019

the witcher henry cavill
REKLAMA

Do premiery Wiedźmina został jeszcze prawie miesiąc, ale niektórzy krytycy już teraz mieli możliwość obejrzenia pierwszych pięciu odcinków sezonu, wobec czego na Twitterze pojawiły się opinie na gorąco.

Dobra wiadomość jest taka, że oceniający pozytywnie opowiada się o netfliksowej adaptacji książek Andrzeja Sapkowskiego. Krytycy chwalą aktorstwo (w szczególności Henry’ego Cavilla oraz Anyi Chalotry wcielającej się w Yennefer) i wszelkie aspekty techniczne: dźwięk, kostiumy, efekty specjalne oraz choreografię walk. Widać, że w serial zainwestowano dużo pieniędzy. Recenzujący zwracają uwagę, że produkcja Netfliksa nie jest wiernym przeniesieniem książek Sapkowskiego na ekran, a jedynie adaptacją – warto mieć taką świadomość przed przystąpieniem do oglądania. Poniżej kilka pojedynczych opinii:

“Przyznam, że jako fan książek byłem nieco zmartwiony, ale historia jest opowiedziana w mistrzowski sposób. Pomaga też znakomita obsada. Henry Cavill jest po prostu… wow.”

“Walki w Wiedźminie sprawiają, że pojedynki z Gry o tron wyglądają jak bójki dwóch pijaków przez barem.”

https://twitter.com/Garrick_KI/status/1197667886589980672

“Serial wygląda naprawdę solidnie. Plany, kostiumy i efekty są świetne – w tej kwestii nie ma się o co martwić.”

https://twitter.com/Garrick_KI/status/1197674569592647680

“Choreografia walk jest niesamowita. Pierwszy pojedynek z udziałem Geralta jest cudownie brutalny. Mieszanka walki mieczem i znaków Geralta to perfekcja!”

Pozostaje wyczekiwać oficjalnych recenzji po tym, jak embargo zostanie zniesione. Okaże się, czy i one będą entuzjastyczne. Wiedźmin trafi na Netfliksa 20 grudnia. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA