search
REKLAMA
News

NICOLAS CAGE wyjaśnił, dlaczego odrzucił role w “Matriksie” i “Władcy Pierścieni”

Nicolas Cage miał szansę zagrać Neo i Aragorna.

Łukasz Budnik

20 kwietnia 2022

cage lotr matrix
REKLAMA

Już w piątek do kin trafi film Nieznośny ciężar wielkiego talentu, w którym Nicolas Cage zagra samego siebie. Produkcja zadebiutowała na festiwalu SXSW i spotkała się tam z bardzo ciepłym przyjęciem.

Filmowego Nicka Cage’a zastaniemy w czasie, gdy tonąc w długach desperacko próbuje dostać rolę w nadchodzącym filmie Quentina Tarantino. Cage zostaje zaproszony na spotkanie z niebezpiecznym meksykańskim milionerem, który jest wielkim fanem aktora i chciałby obsadzić go w filmie na podstawie własnego scenariusza. Nick zostaje zwerbowany przez amerykański wywiad by szpiegował przestępcę. Wkrótce sprawa robi się osobista – zostają w nią wplątane córka i była żona Cage’a, a on musi “zagrać rolę swojego życia”.

Przy okazji promocji filmu Cage udzielił wywiadu magazynowi People i wyjawił tam, dlaczego odrzucił role w dwóch popularnych filmach uznawanych dziś za klasykę – Matriksie oraz Władcy Pierścieni (w tym pierwszym miał szansę zagrać Neo, a w drugim Aragorna). 

Po pierwsze… Nie ma takiej rzeczywistości, w której Nic Cage nie chce spędzić czasu ze swoimi dziećmi. Nie ma wersji Nica Cage’a, która nie stawia na pierwszym miejscu rodziny. Odmówiłem roli we “Władcy Pierścieni” i w “Matriksie” ponieważ nie chciałem jechać na trzy lata do Nowej Zelandii lub na kolejne trzy do Australii. Chciałem być w domu z moim synem Westonem. Taka jest prawda.

Dziś Weston ma 31 lat. Cage ma także drugiego syna, szesnastoletniego Kal-Ela. Spodziewa się kolejnego potomka ze swoją partnerką Riko Shibatą.

nicolas cage aragorn

W serwisie Rotten Tomatoes zarejestrowano do tej pory 66 recenzji Nieznośnego ciężaru wielkiego talentu, a 92% z nich jest pozytywnych (z pewnością przybędą kolejne opinie, którą mogą zmienić ten wynik). 

Tutaj przeczytacie tekst o rolach, które mógł zagrać Cage. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA