search
REKLAMA
News

Molly Ringwald jest przeciwna remake’owi filmu „Klub winowajców”. „On dobrze reprezentuje tamte czasy”

Dlaczego zdaniem aktorki „Klub winowajców 2” nie osiągnąłby sukcesu?

Mary Kosiarz

18 kwietnia 2025

REKLAMA

Molly Ringwald, która zagrała jedną z głównych ról w filmie Klub winowajców – prawdziwym hicie kina lat 80-tych – twierdzi, że powstanie nowej części produkcji jest w dzisiejszych czasach pozbawione sensu.

Fani filmu Klub winowajców z 1985 roku, w zeszłym tygodniu otrzymali od jego oryginalnej obsady wyjątkową niespodziankę. Molly Ringwald, Emilio Estevez, Anthony Michael Hall, Judd Nelson i Ally Sheedy wspólnie świętowali 40-lecie kinowego klasyka podczas Chicago Comic EXPO, gdzie uczestniczyli w specjalnym panelu dyskusyjnym prowadzonym przez Josha Horowitza. Spotkanie aktorów po latach w wielu widzach rozbudziło nadzieje na to, iż po raz kolejny zobaczą ich na ekranie w sequelu słynnej produkcji. Molly Ringwald, która w filmie Johna Hughesa odegrała rolę Claire, rozwiała jednak wszelkie wątpliwości i przyznała, że jej zdaniem kontynuacja przygód „problematycznych” licealistów nie ma w dzisiejszych czasach racji bytu.

57-letnia aktorka, znana także z Szesnastu świeczek czy The Kissing Booth uważa, że remake bądź sequel filmu Klub winowajców, prawdziwego klasyka kina young-adult, nie zrobiłby na współczesnych widzach aż takiego wrażenia, jak w 1985 roku.

Osobiście nie wierzę w powstanie remake’u tego filmu, ponieważ on dobrze reprezentuje tamte czasy. Wiesz, jest bardzo biały. Nie widzimy tam wielu grup etnicznych, nie rozmawiamy o tożsamości płciowej, o niczym takim. Nie sądzę, by dobrze prezentował świat, w którym dzisiaj żyjemy.

Wierzę w powstawanie filmów inspirowanych innymi dziełami, bazujących na nich, ale reprezentujących to, co dziś dzieje się na świecie. Dlatego chciałabym zobaczyć filmy nawiązujące do „Klubu winowajców”, ale zmierzające w nieco innym kierunku.

Klub winowajców to historia piątki licealistów pochodzących z różnych środowisk i subkultur, którzy w ramach kary za swoje wybryki, spędzają sobotę zamknięci w pustym szkolnym budynku. Choć początkowo perspektywa wspólnego dnia jest dla nich istnym koszmarem, z czasem okazuje się, że każdy z tytułowych winowajców ma za sobą niezwykle trudne doświadczenia, które ostatecznie zbliżają ich do siebie i ukazują słodko-gorzką naturę dorastania.

Kultowy tytuł w reżyserii Johna Hughesa do dziś uważany jest jako jedno z najlepszych filmowych dzieł opowiadających o trudach okresu dojrzewania.

Mary Kosiarz

Mary Kosiarz

Daleko jej do twardego stąpania po ziemi, a swoją artystyczną duszę zaprzedała książkom i kinematografii. Studentka dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim. Ulubione filmy, szczególnie te Damiena Chazelle'a i Luki Guadagnino może oglądać bez końca.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA