search
REKLAMA
News

Krytycy oceniają serial MOON KNIGHT należący do MCU. “Unikalny i ekscytujący”

Premiera Moon Knight została zaplanowana na 30 marca.

Łukasz Budnik

29 marca 2022

moon knight moon knight
REKLAMA

Na dzień przed premierą Moon Knight, kolejnego serialu Disney+ osadzonego w świecie kinowego uniwersum Marvela, do sieci trafiły pierwsze recenzje produkcji, w której główne role grają Oscar Isaac oraz Ethan Hawke.

Przypomnijmy, że w komiksach Moon Knight to były najemnik, który został uratowany przed śmiercią na egipskiej pustyni i obdarzony nadludzkimi mocami boga Khonshu. W serialu poznamy bohatera jako Stevena Granta, pracownika sklepu z pamiątkami, który odkrywa, że ma dysocjacyjne zaburzenia osobowości. Grant zostaje rzucony w śmiertelną tajemnicę wśród potężnych bogów Egiptu.

W serwisie Rotten Tomatoes zebrano dotychczas 33 recenzje (na podstawie czterech odcinków z zaplanowanych sześciu), a 79% z nich to noty pozytywne. Średnia wynosi teraz 7,6/10. Krytycy będący na “tak” piszą, że Moon Knight to serial eksperymentalny, unikalny i ekscytujący, który wprowadza do MCU ciekawą postać i udanie miesza ze sobą sekwencje akcji i emocjonalne momenty. Pojawią się stwierdzenia, że Moon Knight to nieprzewidywalna produkcja, która bardziej kojarzy się z filmami przygodowymi w stylu Mumii niż widowiskami typu Avengers i jest powiewem świeżości w MCU. Dużo słów uznania kierowanych jest w stronę Isaaca, który perfekcyjnie odgrywa obie osobowości swojego bohatera, sprawiając wrażenie, jakby wcielało się w nich dwóch różnych aktorów. W negatywnych recenzjach krytycy piszą z kolei o tym, że twórcy nie wykorzystali potencjału, a serial jest niepotrzebnie rozciągnięty i skupiony na ekspozycji. Dotychczasowe recenzje znajdziecie tutaj – pamiętajmy, że gdy będą pojawiać się kolejne, procent pozytywnych opinii może ulec zmianie. 

moon knight

Moon Knight zadebiutuje na platformie Disney+.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA