search
REKLAMA
News

KRÓL LEW z miliardem dolarów na koncie

Łukasz Budnik

31 lipca 2019

REKLAMA

Nie zajęło to wiele czasu – pomimo chłodnych recenzji Król Lew Jona Favreau zarobił na całym świecie już ponad miliard dolarów, z czego 360 milionów dolarów w samych Stanach Zjednoczonych. Tym samym w ciągu niespełna miesiąca pobił łączny wynik finansowy oryginalnej animacji (nie uwzględniając inflacji). 

Już teraz Król Lew jest piątym najlepiej zarabiającym filmem tego roku, a dla Disneya kolejnym sukcesem. To już czwarty tegoroczny film studia z miliardem na koncie (po Avengers: Końcu gryAladynie Kapitan Marvel)! Nie ma wątpliwości, że Disney zdominuje ten rok, zwłaszcza że w kolejce czeka jeszcze Kraina lodu 2, kontynuacja Czarownicy i dziewiąty epizod Gwiezdnych wojen.

Król Lew

Zarobki Króla Lwa to też dowód na to, że Disneyowi opłaca się kręcić kolejne remaki swoich klasycznych animacji. Już w przyszłym roku widzowie będą mogli obejrzeć Mulan, a na horyzoncie czają się Królewna Śnieżka Mała Syrenka, o której było ostatnio głośno ze względu na wybory castingowe.

Okaże się, ile ostatecznie zarobi film Favreau. Póki co nie zwalnia tempa – w drugi weekend wyświetlania zgarnął 76 milionów dolarów.

Dołożyliście swoją cegiełkę do tej sumy?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA