search
REKLAMA
News

JOHN CENA krytykowany za tweeta nawiązującego do inwazji na Ukrainę. “W złym guście”

John Cena spotkał się z krytyką za wpis nawiązujący do sytuacji w Ukrainie.

Łukasz Budnik

26 lutego 2022

Peacemaker
REKLAMA

Odkąd Rosja przystąpiła do inwazji na Ukrainę, gwiazdy kina wyrażają swoje wsparcie dla naszych sąsiadów. Głos w tej sprawie zabrali już m.in. David Lynch, Angelina Jolie i Florence Pugh, jak również filmowcy z samej Ukrainy i Rosji. Z kolei Sean Penn jest w Kijowie, gdzie realizuje dokument o walkach. Kilka słów dodał także John Cena, choć jego wypowiedź wzbudziła krytykę. 

Cena, którego można było ostatnio oglądać w serialu Peacemaker, napisał na Twitterze:

Gdybym mógł teraz przyzwać moce prawdziwego #Peacemakera, to byłby na to świetny czas.

Wypowiedź Ceny spotkała się z komentarzami, że aktor wykorzystuje wojnę, aby promować serial ze swoim udziałem. Pojawiły się uwagi, że tweet Ceny był w złym guście, a sam Peacemaker nie jest pozytywną postacią, żeby przywoływać go w takim kontekście. Jeden z użytkowników stwierdził, że to ignorancja Ceny, który w obliczu sytuacji, gdzie rodziny zmagają się ze zniszczeniami w Ukrainie, stwierdza: “jestem komiksowym aktorem, gdyby moja postać była prawdziwa, powstrzymałaby to”.

john cena peacemaker

To nie pierwszy raz, gdy Cena wzbudza kontrowersje na tle politycznym – promując dziewiątą część serii Szybcy i wściekli wywołał wściekłość chińskich nacjonalistów, gdy nazwał Tajwan krajem, podczas gdy oni uważają go za swoje terytorium. Aktor później przepraszał.

Cena nie odniósł się do głosów krytyki, ale napisał później jeszcze jednego tweeta: “Kochaj to, co robisz, upewnij się tylko, że to co, robisz, nie jest jedynym, co kochasz”.

Poniżej oryginalny tweet Ceny:

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA