search
REKLAMA
News

DAVID LYNCH zwrócił się do Władimira Putina. “Sieje pan śmierć i destrukcję”

David Lynch w swoim vlogu odniósł się do inwazji Putina.

Łukasz Budnik

25 lutego 2022

putin lynch
REKLAMA

Od wczoraj także gwiazdy kina wyrażają wsparcie dla Ukrainy, która została zaatakowana przez rosyjskie wojska na rozkaz Władimira Putina. Dziś w swoim vlogu “Weather Report” kilka słów na ten temat powiedział David Lynch.

Lynch stwierdził:

Jeśli mógłbym coś powiedzieć prezydentowi Putinowi to to, że jako istoty ludzkie jesteśmy oceniani przez pryzmat tego, jak traktujemy innych. Jest pewne twarde prawo natury. Nie ma wyjątków, nie ma ucieczki. Brzmi ono: jak posiejesz, tak zbierzesz. A teraz, panie Putin, sieje pan śmierć i destrukcję i to wszystko pańska odpowiedzialność. Ukraina nie zaatakowała pana kraju. Pan wszedł i zaatakował ich kraj. Cała ta śmierć i destrukcja powrócą do pana.

David Lynch 1

W dalszej części wypowiedzi Lynch stwierdził, że jest niezliczona ilość czasu – życie po życiu – by Putin ponosił konsekwencje swoich działań. Reżyser poradził prezydentowi, by “ratował siebie, obywateli Ukrainy, świat” i zaczął współdziałać z sąsiadami i budować przyjaźnie.

Jesteśmy wszyscy rodziną. Nie ma już miejsca na taki absurd. Niech pan zatrzyma ten atak. Działajmy razem, aby wszystkie kraje żyły w pokoju, dogadywały się i wspólnie rozwiązywały problemy.

Dziś także filmowcy z Ukrainy w otwartym liście wnosili o pokój i o to, żeby inni nie milczeli, ale pomogli Ukrainie. Twórcy apelowali też o to, by opierać się na sprawdzonych, zweryfikowanych informacjach.

Poniżej nagranie Lyncha:

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA