search
REKLAMA
News

James Gunn ma uwagę do filmu AVENGERS: WOJNA BEZ GRANIC. “Star-Lord by tego nie zrobił”

James Gunn zabrał głos w sprawie przedstawienia jednego ze Strażników Galaktyki w “Wojnie bez granic”.

Łukasz Budnik

27 kwietnia 2023

REKLAMA

W tym roku minęło 5 lat od premiery Avengers: Wojny bez granic, jednego z najlepiej przyjętych filmów MCU. W opowieści o walce superbohaterów z Thanosem zobaczyliśmy m.in. drużynę Strażników Galaktyki. James Gunn, który wyreżyserował trylogię poświęconą tej drużynie, w nowym wywiadzie zaznaczył, że nie wszystko, co pokazali bracia Russo, było po jego myśli. 

Gunn w rozmowie z THR nawiązał do kontrowersyjnej sceny, w której bohaterowie próbują ściągnąć Thanosowi rękawicę z kamieniami nieskończoności. Prawie im się udaje, jednak plan psuje impulsywny czyn Star-Lorda, który dowiaduje się, że jego ukochana Gamora nie żyje. Fani po premierze mieli dużo pretensji do bohatera i obwiniali go za jego zachowanie, które pośrednio doprowadziło do tego, że Thanos wymazał połowę wszechświata. Wcielający się w Star-Lorda Chris Pratt zawsze bronił swojego bohatera, jednak Gunn ma nieco inne zdanie. Twórca komentuje:

[Bracia Russo] zrobili parę rzeczy, których ja bym nie chciał. Star-Lord zabiłby Gamorę, gdyby ta go o to poprosiła i nie, nie uderzyłby Thanosa, skazując świat na zagładę.

Gunn w pierwszej części wypowiedzi nawiązał do prośby Gamory o zabicie jej, jeśli dostanie się w ręce Thanosa – Star-Lord był temu od początku przeciwny.

5 maja do kin trafi trzecia część Strażników Galaktyki

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA