search
REKLAMA
News

J.J. ABRAMS: “Nie jestem dobry w tworzeniu zakończeń”

Łukasz Budnik

12 grudnia 2019

REKLAMA

Już za tydzień fani Gwiezdnych wojen będą mogli obejrzeć konkluzję Sagi Skywalkerków, zatem kampania promocyjna trwa w najlepsze. Twórcy i obsada udzielają kolejnych wywiadów (z których dowiadujemy się między innymi, że John Boyega ma zastrzeżenia do Ostatniego Jedi) i opowiadają o filmie. Jego reżyser, J.J. Abrams, przyznał przy okazji jednej z wypowiedzi, że… nie jest dobry w tworzeniu zakończeń. 

Abrams, na którym bez wątpienia ciąży duża presja, wyznał w wywiadzie dla New York Times:

Nigdy nie byłem dobry w tworzeniu zakończeń. Nie myślę o sobie w kategoriach bycia dobrym w czymkolwiek, ale wiem, jak rozpocząć opowieść. Zakończyć ją to już trudna sprawa. Stworzenie tej konkluzji to jedna z najtrudniejszych prac, jakich mogłem się podjąć, ale dlatego warto było się zgodzić.

j.j.-abrams-at-event-of-star-wars–the-force-awakens-(2015)

Abrams zaznacza, że Skywalker. Odrodzenie ma tak samo dobrze funkcjonować zarówno jako autonomiczny film, jak i finał całej Sagi.

Zakończenia mnie przerażają. Chcemy tu zamknąć całość w emocjonalny sposób, ale także satysfakcjonujący, jeśli chodzi o udzielenie jak największej liczby odpowiedzi. Tak, aby za kilka lat ktoś mógł obejrzeć wszystkie dziewięć filmów jako jednolitą całość.

Czy według was Abramsowi uda się zakończyć Sagę w satysfakcjonujący sposób? Dajcie znać w komentarzach!

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA