search
REKLAMA
News

Gratka dla fanów STAR WARS. ROSARIO DAWSON zagra Ahsokę Tano w drugim sezonie THE MANDALORIAN

Łukasz Budnik

21 marca 2020

REKLAMA

Ahsoka Tano nie pojawiła się do tej pory w aktorskich produkcjach ze świata Gwiezdnych wojen, ale jest doskonale znana fanom tego świata. Bohaterka zadebiutowała w animowanym filmie Gwiezdne wojny: Wojny klonów (poznaliśmy ją jako uczennicę Anakina Skywalkera), a potem pojawiła się w serialu pod tym samym tytułem, jak również w Rebeliantach, zdobywając dużą sympatię miłośników serii. Zagraniczne portale potwierdziły, że Ahsokę zobaczymy w drugim sezonie The Mandalorian – zagra ją Rosario Dawson.

Aktorka już kiedyś zapowiadała, że chętnie wcieliłaby się w tę postać. Na ten moment nie wiadomo, jaka będzie rola Ahsoki w The Mandalorian i w jaki sposób jej losy splotą się z tytułowym bohaterem oraz jego podopiecznym, uwielbianym przez widzów Dzieckiem nazywanym póki co Baby Yodą. Co ciekawe, filmowe Wojny klonów, w których Ahsokę zobaczyliśmy po raz pierwszy, zostały wyreżyserowane przez Dave’a Filoniego, który stoi też za kamerą części odcinków The Mandalorian. 

Fani tworzą już grafiki koncepcyjne pokazujące jak Dawson może wyglądać w serialu. To jedna z nich, od użytkownika NerdKettle:

Dawson ma już doświadczenie w serialowych występach – pojawiała się w netflixowych adaptacjach komiksów Marvela. Znamy ją też z takich filmów jak Grindhouse: Death ProofClerks: Sprzedawcy 2Sin City, a ostatnio z drugiej części Zombieland.

Cieszycie się, że Ahsoka zaliczy swój debiut w serialu aktorskim? Słyszeliśmy tę bohaterkę w jednej ze scen Skywalker. Odrodzenia, ale do tej pory nie mieliśmy zobaczyć jej w innej formie, niż animacja. 

Zdjęcie główne: Superhero Hype

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA