search
REKLAMA
News

GEORGE R.R. MARTIN zdradza szczegóły o PREQUELU GRY O TRON

Łukasz Budnik

10 lipca 2019

REKLAMA

W Irlandii Północnej trwają właśnie zdjęcia do prequelu Gry o tron, którego akcja ma dziać się aż 5000 lat przed wydarzeniami znanymi ze słynnego dzieła HBO. Z George’em R.R. Martinem, autorem Pieśni lodu i ognia oraz producentem nadchodzącego serialu (showrunnerką jest Jane Goldman), porozmawiało ostatnio “Entertainment Weekly”. Pisarz zdradził przy tej okazji kilka szczegółów o nadchodzącym projekcie.

Wciąż nie ma oficjalnego tytułu. Pierwotną sugestią pisarza była nazwa The Long Night (Długa noc), tak jednak został zatytułowany trzeci odcinek ósmego sezonu Gry o tron. Alternatywa jest w tym momencie bardzo podobna –  The Longest Night (Najdłuższa noc). Martin stwierdził, że choć wolałby tytuł wymyślony przez siebie, to i ten wariant go satysfakcjonuje.

Nie będzie tylko jednej postaci wiodącej. Martin przyznał, że stroni od nazywania którejś z ról “główną”, bo, podobnie jak przy Grze o tron, w prequelu zobaczymy dużą obsadę, gdzie każdy będzie mieć trochę miejsca dla siebie. W tym momencie wiemy, że w nowym serialu zobaczymy trzy aktorki: Naomi Watts, Naomi Ackie i Denise Gough. Wciąż czekamy na kolejne wieści obsadowe.

“Gra o tron”

Westeros będzie podzielone na mniej więcej 100 królestw. Pamiętamy, że w Grze o tron mówiło się o Siedmiu Królestwach Westeros, bo tyle też istniało w czasach Podboju Aegona. Inaczej sprawa wygląda w przypadku prequelu – wiele tysięcy lat przed Grą o tron kraina była podzielona na sto małych królestw, a przez to bardziej niebezpieczna i nieuregulowana prawnie. Taki stan rzeczy ujrzymy w nowym serialu.

Zobaczymy Starków i wilkory. Martin potwierdził, że w serialu zobaczymy ród Starków, a ponadto uwielbiane przez widzów wilkory. Nie ma co liczyć na smoki – w czasach, w których dzieje się akcja prequelu, nie słyszano jeszcze o dynastii Targaryenów, co za tym idzie, te latające stwory nie istnieją. Na pociechę zobaczymy wspomniane wilkory i – na przykład – mamuty. Oczywiście ujrzymy też Białych Wędrowców.

Serial Gra o tron
“Gra o tron”

Zabraknie Lannisterów. Rywale Starków w tamtych czasach nie doszli jeszcze do władzy, zatem nie zobaczymy przedstawicieli ich rodu. Martin zapowiedział jednak, że w prequelu pojawi się twierdza Castlery Rock, zamieszkiwana ówcześnie właśnie przez Castlerych. Ich ród wygasł z czasem, po tym, jak Lannowi Sprytnemu udało się ich wygnać z miejsca zamieszkania. Martin nie potwierdził, czy będzie nam dane ujrzeć te wydarzenia na ekranie.

Czekacie na prequel Gry o tron

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA