search
REKLAMA
News

Daisy Ridley zdradziła, że REY ze STAR WARS miała mieć inne pochodzenie. Nie byli go pewni sami twórcy trylogii

Łukasz Budnik

9 września 2020

rey skywalker
REKLAMA

Pochodzenie Rey, granej przez Daisy Ridley głównej bohaterki nowej trylogii Gwiezdnych wojen, było jedną z zagadek Przebudzenia Mocy. W Ostatnim Jedi dziewczyna dowiedziała się od Kylo Rena, że jej rodzice byli nikim istotnym. W Skywalker. Odrodzeniu okazało się jednak, że Rey to wnuczka imperatora Palpatine’a, co wzbudziło poruszenie i niezadowolenie wśród widzów.

W ostatniej rozmowie z aktorem Joshem Gadem, Ridley wyznała, że pochodzenie Rey było kłopotliwą kwestią dla samych twórców, a pierwotnie miała ona być spokrewniona z Obi-Wanem Kenobim. Aktorka stwierdziła:

Na początku mówiło się o więzi z Obi-Wanem – były różne wersje – potem wyszło, że jej rodzice nie byli nikim ważnym, a przy okazji epizodu dziewiątego J.J. [Abrams] stwierdził, że “A, tak, Palpatine jest dziadzią”. Dwa tygodnie później mówił już, że nie jest pewny. To wciąż się zmieniało – nawet, gdy kręciliśmy, nie do końca wiedziałam jakie będzie ostateczne rozwiązanie.

To, że Rey jest spokrewniona z Obi-Wanem było jedną z teorii przedstawianych przez fanów przed podaniem przez twórców ostatecznego rozwiązania. Mówiło się też o tym, że bohaterka może być potomkiem Luke’a, Snoke’a lub zrodzona z Mocy. Fakt, że okazała się wnuczką Palpatine’a nie spotkał się z przechylnym odbiorem. Co więcej, film nie wspomniał o tym, że jej ojcem był nie syn, lecz nieudany klon Palpatine’a – dowiedzieliśmy się tego dopiero z książkowej adaptacji finałowego epizodu.

Jak wam podobało się rozwiązanie wątku Rey?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA