search
REKLAMA
News

Carey Mulligan dołączyła do obsady „Opowieści z Narnii” Grety Gerwig. W kogo się wcieli?

Carey Mulligan zagra w adaptacji kolejnej części „Opowieści z Narnii”.

Natalia Hluzow

22 maja 2025

carey mulligan
REKLAMA

Greta Gerwig pracuje nad ekranizacją Siostrzeńca czarodzieja, do której pisze scenariusz i którą będzie reżyserować. W swoim nadchodzącym filmie twórczyni zgromadziła już takie nazwiska, jak Daniel Craig, Meryl Streep czy Emma Mackey. Teraz dołączyła do nich Carey Mulligan – trzykrotnie nominowana do Oscara gwiazda Obiecującej. Młodej. Kobiety.

Po gigantycznym sukcesie Barbie, Gerwig wzięła się za kolejny projekt spod znaku IP (czyli za przenoszenie na ekran cudzej własności intelektualnej). Tym razem jest to 6. część serii Opowieści z Narnii o tytule Siostrzeniec czarodzieja. Wydana w 1955 roku książka C.S. Lewisa przestawia wydarzenia poprzedzające historię z Lwa, czarownicy i starej szafy. Opowiada o dwójce dzieci, które przez magiczne eksperymenty wujka budzą zło, sprowadzając do Londynu z przełomu XIX i XX wieku Białą Czarownicę. Złowrogą wiedźmę ma zagrać Emma Mackey. W rolę wujka ma wcielić się Daniel Craig, zaś Meryl Streep ma użyczyć głosu królowi Aslanowi. Kogo zagra zatem Carey Mulligan?

Jak donosi The Hollywood Reporter, gwiazda Wstydu pojawi się w roli ciężko chorej matki Digory’ego – jednego z głównych dziecięcych bohaterów. Małoletni aktorzy nie zostali jeszcze wybrani.

Nowe Opowieści z Narnii powstają dla Netflixa, który póki co nie potwierdził udziału Mulligan w filmie. Wśród producentów znajdują się Mark Gordon, Amy Pascal i Vincent Sieber. Na prośbę reżyserki produkcja ma trafić również na ekrany kin IMAX — premierę zaplanowano na koniec 2026 roku.

Natalia Hluzow

Natalia Hluzow

Miłośniczka twórczości Tarantino, Nolana, Waititiego, kina superhero i serialu „The Office” (US!) wychowana na „Władcy pierścieni” i „Zabójczej broni”. Za synonimy filmowego arcydzieła uważa „Fight Club”, „Bękarty wojny” i „Incepcję”. Jej najnowszą miłością jest „Batman” Matta Reevesa. Na przekór stereotypom dotyczącym osób po szkołach filmowych, ponad wszystko kocha kino mainstreamowe i wszelkie toczące się w jego ramach gry intertekstualne. Nienawidzi wydumanych dialogów, papierowych postaci i kiedy twórcy wątpią w inteligencję widza.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA