search
REKLAMA
News

BEN STILLER spotkał się w Kijowie z Wołodymyrem Zełenskim. Nazwał go swoim bohaterem

Ben Stiller udał się do Ukrainy po wizycie w Polsce.

Łukasz Budnik

21 czerwca 2022

ben stiller
REKLAMA

Kilka dni temu Ben Stiller – jako ambasador dobrej woli UNHCR (Wysoki komisarz Narodów Zjednoczonych do spraw uchodźców) – odwiedził Polskę, aby spotkać się z uchodźcami z Ukrainy i wolontariuszami pracującymi przy granicy. Następnie udał się do Kijowa, gdzie zobaczył się z Wołodymyrem Zełenskim. Nagranie dokumentujące to zdarzenie trafiło do sieci.

Stiller odwiedził prezydenta Ukrainy po podróży do zniszczonych przez działania wojenne rejonów, jak na przykład Irpień. Aktor i reżyser rozmawiał tam z ludźmi, którzy przetrwali rosyjską okupację. Gdy Stiller i Zełenski się spotkali, hollywoodzki gwiazdor powiedział, że prezydent jest jego bohaterem. Później Stiller powiedział, że oglądanie zniszczeń na żywo jest znacznie bardziej szokujące, niż śledzenie materiałów pokazywanych w telewizji i mediach społecznościowych. Zełenski odparł, że choć widoki z Irpienia są okropne, nawet trudniej wyobrazić sobie, co dzieje się aktualnie na wschodzie kraju.

Panowie rozmawiali też o wsparciu dla uchodźców, a Zełenski wspomniał o tym, że przesiedlanie mieszkańców – w tym dzieci – do Rosji, jest pogwałceniem ich praw. Później prezydent wyraził w mediach społecznościowych wdzięczność za wizytę Stillera i powiedział, że takie gesty potwierdzają, że Ukraina ma wsparcie całego świata.

Stiller jest kolejną hollywoodzką gwiazdą zaangażowaną w sprawę; Ukraina mogła też liczyć na pomoc m.in. Seana Penna, Mili Kunis, Ashtona Kutchera i Angeliny Jolie. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA