search
REKLAMA
News

Ciąg dalszy dywersyfikacji w THE SIMPSONS. Czarnoskóry bohater po 30 latach otrzymał głos czarnoskórego aktora

Maria Grzybowska

23 lutego 2021

REKLAMA

Dr Julius Hibbert z The Simpsons to bohater prawie równie stary, co sam serial. Postać czarnoskórego lekarza została wprowadzona do kultowej animacji już w 8 odcinku 2 sezonu, pt. Bart the Daredevil. Teraz po ponad 30 latach od powstania bohater ma być po raz pierwszy dubbingowany przez czarnoskórego aktora.

Jak donosi portal Collider, Harry Shearer, który od początku serialu był głosem Hibbera, ma zostać zastąpiony Kevinem Richardsonem. Shrearer sprzeciwił się przez ostatnie lata zastąpieniu go innym aktorem, jednak ostatnio ustąpił i zgodził się udzielić swojego głosu Hibbertowi po raz ostatni w odcinku Diary Queen, który miał premierę 14 lutego. Richardson przejął rolę już po tygodniu od odcinka pt. Wad Goals, wyemitowanego w minioną niedzielę, który był zarazem już 13 odcinkiem 32 sezonu.  Aktor z pewnością nie jest nowicjuszem – pracował już przy ponad 70 odcinkach serialu. Udzielał też głosu dla Nie ma jak w rodzinie, Amerykański tata i Family Guy.

the simpsons

Twórcom serialu zarzuca się opieszałość w zakresie dywersyfikacji obsady. Kroki ku temu zostały podjęte niedawno – m.in. Hank Azaria ustąpił z roli Apu, uwielbianego właściciela sklepu spożywczego w Springfield, który jest hinduskiego pochodzenia. Nowe głosy dostały też co najmniej dwie pomniejsze postaci.

Zmiany obsadowe pod katem dywersyfikacji nastąpiły też w serialach animowanych Big Mouth od Netfliksa i Central Park na Apple TV.

Avatar

Maria Grzybowska

REKLAMA