search
REKLAMA
Akcja partnerska

BESTFLIX.PL. Koniec z szukaniem dobrego filmu na Netfliksie!

Szymon Skowroński

10 sierpnia 2018

REKLAMA

Jedną z największych bolączek Netfliksa jest jego system poleceń i kiepsko działające rekomendacje. Właściwie największe skarby tego serwisu są zakopane pod grubą warstwą mało wartościowych filmów, seriali i programów, które, nie wiedzieć czemu, są promowane najbardziej. Zdarzało wam się przeszukiwać serwis w poszukiwaniu czegoś dobrego i nic nie znaleźć? Albo dowiedzieć się o jakiejś  wartej obejrzenia produkcji w momencie, kiedy wszyscy wokół żałują, że już zniknęła z serwisu? Z pomocą przychodzi Bestflix.pl.

Wchodząc na stronę Bestflix.pl, od razu można zauważyć ciekawą informację. Otóż w tym momencie w polskiej ofercie Netfliksa jest ponad 2000 tytułów. Jest zatem w czym wybierać. I właśnie w wyborze pomaga nam Bestflix. Filmy i seriale posortowano według gatunków oraz oceny – za serwisem IMDb.com. Trzeba przyznać, że wyszukiwanie tytułów w ten sposób jest dużo szybsze i skuteczniejsze. Ocena IMDb może nie stanowi jednoznacznej wyroczni, ale nie da się ukryć, że jest miarodajnym wyznacznikiem poziomu filmów. Dzięki temu możemy znaleźć tytuły, które są dobre w ocenie innych kinomanów, a nie – dziwacznego systemu rekomendacji Netfliksa. Jedyne, do czego mógłbym się przyczepić, to dziwne tłumaczenie gatunku “mystery”. Otóż mamy do czynienia ze zwrotem “misterium”, który na pewno nie oddaje definicji gatunku, nie mówiąc już o tym, że budzi dziwne skojarzenia… Filmy możemy wyszukiwać także po dekadzie, w której powstały. Na pewno ucieszy to miłośników klasyki i osoby, które nowości pożerają na bieżąco.

Każdy film opatrzono krótkim opisem i, co ważniejsze, trailerem. Na landing page’u danego filmu znajdziemy też dwa przyciski – jeden to odnośnik do Netfliksa, gdzie natychmiastowo możemy rozpocząć seans. Drugi to dodanie filmu do swojej listy – serwis oferuje bowiem możliwość tworzenia list filmów i seriali, które nas interesują. Funkcja ta dostępna jest dla zarejestrowanych użytkowników.

Z prawej strony znajdziemy jeden szczególnie polecany film – idealna opcja dla tych, którzy mają wieczne problemy z samodzielną decyzją – oraz spis wszystkich nowości na serwisie. Dodatkowo jest też zakładka “ostatnia szansa”, w której znajdziemy spis tytułów, które w najbliższym czasie zostaną wycofane z Netfliksa. Reasumując – Bestflix pomaga być na bieżąco z filmowo-serialową ofertą. Miły dodatek dla każdego kinomana.

Avatar

Szymon Skowroński

REKLAMA