search
REKLAMA
Zestawienie

ZAPOMNIANE ŚLICZNOTKI. Co się stało z pięknymi aktorkami ostatnich lat?

Filip Pęziński

27 listopada 2018

REKLAMA

Jedna szkoła mówi, że ludziom ładnym jest w życiu łatwiej, inna, że dużo trudniej. W świecie kina rozrywkowego raczej łatwiej się pięknym kobietom wybić, ale czy na pewno utrzymać na hollywoodzkiej powierzchni? Zapraszam do przyjrzenia się karierze kilku filmowych piękności, które zawładnęły ekranami w przeciągu ostatnich dwóch dekad.

Cameron Diaz

cameron-diaz-the-mask

Zaledwie dwudziestodwuletnia Cameron Diaz zadebiutowała na wielkim ekranie w 1994 roku w kultowej dziś Masce z Jimem Carreyem w głównej roli. Udało się jej stworzyć z gwiazdorem fajną chemię, wykazała się niezłym zmysłem komediowym, ale przede wszystkim olśniła widzów swoją urodą i seksapilem. Diaz to z pewnością nazwisko z wysokiej hollywoodzkiej półki, ale jej kariera wcale nie obfituje w wiele znaczących tytułów. Chociaż na pewno warto wymienić Być jak John Malkovich, Vanilla Sky, dwie części filmowych Aniołków Charliego czy Gangi Nowego Jorku. Później grywała w raczej średnio przyjętych filmach, a ostatnia pozycja z jej aktorskiego CV to film z 2014 roku!

Eva Mendes

eva-mendes-we-own-the-night

Eva Mendes, prywatnie żona Ryana Goslinga, zaczęła karierę w późnych latach dziewięćdziesiątych, a rozpoznawalność zyskała na początku tego wieku, występując w takich produkcjach jak Dzień próby, Za szybcy, za wściekli czy Pewnego razu w Meksyku. Później pojawiły się kolejne znaczące role (abstrahując od różnego poziomu samych filmów) – Królowie nocy, Ghost Rider, Spirit – Duch Miasta, Zły porucznik. Kariera pięknej latynoski zaczęła się jednak stopniowo wygaszać, a ona sama, zdaje się, skupiła się na życiu rodzinnym i wychowaniu córek. Za co ostatnio zresztą, zbierając kolejne nagrody za La La Land, dziękował jej małżonek.

Eva Longoria

eva-longoria-desperate-housewives

Eva Longoria, kolejna latynoska na liście, zaistniała w zbiorowej świadomości, grając jedną z głównych ról w serialu Gotowe na wszystko, gdzie jej postać poznaliśmy w momencie, w którym uwodziła młodego ogrodnika, czym udało się jej doskonale uwieść także samych widzów. Chociaż regularnie, nieustępliwie i do teraz pojawia się w kolejnych produkcjach, to jej kariera poza telewizyjnym hitem nie prezentuje się zbyt imponująco i brakuje jej kinowego przeboju.

Olga Kurylenko

olga-kurylenko-quantum-of-solace

Urodzona w Związku Radzieckim ukraińska piękność zwróciła na siebie uwagę (w fatalnych, bo fatalnych) ekranizacjach kultowych gier Hitman oraz Max Payne, a następnie stanęła na planie u boku samego Daniela Craiga w Quantum of Solace, wcielając się w jedną z najciekawszych partnerek Bonda w historii. Występ ten mógł otworzyć jej drzwi do wielkiej kariery, ale trudno nie odnieść wrażenia, że tak naprawdę do dziś pozostaje jej największym zawodowym osiągnięciem. Chociaż oczywiście później było jeszcze świetne serialowe Miasto cudów i całkiem niezła Niepamięć z Tomem Cruise’em. Jej urodę podziwiać mogliśmy też w kolejnej części Johnny’ego Englisha.

Jessica Alba

sin-city

Najpierw serialowy Cień anioła, następnie Honey, a w końcu Fantastyczna Czwórka i Sin City – Miasto grzechu sprawiły, że piękna Jessica Alba szybko uzyskała status gwiazdy Hollywood. Niestety zewnętrzne piękno nie szło w parze z aktorskim talentem i mocno ograniczyło jej emploi, a jej kariera przestała się rozwijać. Alba zaczęła odbijać się od tanich filmów i nieudanych produkcji sygnowanych nazwiskiem Roberta Rodrigueza. Dziś o Jessice Albie pamiętają chyba tylko fani jej urody. No i miłośnicy Sin City, które do teraz pozostaje najlepszym występem w historii jej kariery. Mimo niesmaku, który pozostawił fatalny sequel.

Elisha Cuthbert

elisha-cuthbert-girl-next-door

Najpierw rola córki Jacka Bauera w głośnych 24 godzinach, a następnie pełen seksapilu, ale i dziewczęcego wdzięku występ w Dziewczynie z sąsiedztwa – bodaj najlepszej komedii z nurtu „niegrzecznych” komedii dla nastolatków. A potem już raczej niestety nic wartego uwagi… Były komedie, były horrory, był duży i mały ekran, ale urokliwej Kanadyjce nie udało się zawładnąć zbiorową świadomością widzów. A może wszystko jeszcze przed nią? Trzymam kciuki!

Megan Fox

megan-fox-transformers

Miejska legenda głosi, że rolę w Transformers Michaela Baya Megan Fox dostała w zamian za umycie samochodu reżysera. Niezależnie od prawdy, udziałem w hicie o robotach z kosmosu Fox wdarła się do wielkiego świata Hollywood, ale poza udziałem w jeszcze jednej części serii, średnio przyjętym Zabójczym ciele i jeszcze gorzej odebranym Jonahu Heksie pojawiała się raczej w komediowych epizodach. Drugą szansą dla jej kariery mógł być reboot Wojowniczych Żółwi Ninja, ale filmy z jej udziałem zupełnie się nie przyjęły i studio planuje kolejny restart. Megan Fox okazała się zakładnikiem własnego seksapilu i wszystko wskazuje na to, że nie uda się jej wyjść poza role „seksownych ślicznotek”. A tych zagrała już dostatecznie dużo.

Filip Pęziński

Filip Pęziński

Kocha kino społecznie zaangażowane. I takie z superbohaterami strzelającymi laserami.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA