Ranking

Najbardziej atrakcyjni brzydale na ekranie

Autor: Berenika Kochan
opublikowano

Nie są klasycznie piękni. Wielu z nich nie jest nawet średniakami. To brzydkie kaczątka, których piękno rozkwita na ekranie – czarują charyzmą, niekiedy łagodnym usposobieniem, w innym wypadku skomponowana z ich oryginalnym wyglądem psychotyczność niebezpiecznie przyciąga… I wiecie co? Wolę każdego z osobna niż Goslinga, Fassbendera i Bomera razem wziętych. Oto atrakcyjni brzydale na ekranie:

Eddie Redmayne

Uroczo nieporadny jako mężczyzna (Stephen Hawking w Teorii wszystkiego, do pary z Felicity Jones, której drewnianych kwestii w tym filmie nie dało się słuchać), magnetyzujący tajemnicą w roli kobiety (Dziewczyna z portretu, u jego boku Alicia Vikander, którą bardzo miło się oglądało). Ma w sobie coś z chłopca, któremu dokuczają szkolni twardziele, a kobiety doceniają jego wrażliwość i delikatność.

Ethan Hawke

To jeden z najbardziej oczywistych typów – aktor brzydki szlachetnie, starzejący się jak wino.

Znany zarówno z filmów mainstreamowych (m.in. nominowane do Oscara Boyhood, Przed północą, Przed zachodem słońca czy Dzień próby), jak i kina niszowego (np. Złodziej życia). Co ciekawe, oryginalna facjata nie ogranicza go do jednego rodzaju ról – grywał i tatusiów, i rabusiów. Prawdopodobnie jako przestępca wystąpi w filmie o napadzie, który przyczynił się do powstania pojęcia „syndrom sztokhomski„.

Joseph Gilgun

Wygląd fajtłapy-rzezimieszka to jego wizytówka – uroczej brzydoty Gilgunowi nikt nie odmówi. Wyjadacz porządnych seriali brytyjskich (Coronation Street, To właśnie Anglia, Wyklęci, ostatnio Preacher) gra typków, którym wszystko „zwisa i powiewa”, którzy jednak (tak jak ogry) mają warstwy. Warto oglądać, dopóki nie wydobędzie tej wrażliwej… Wbrew pozorom, nie jest to aktor jednego typu postaci. W Dumnych i wściekłych (o gejowskich aktywistach, integrujących się z mieszkańcami małego miasteczka) pokazał zupełnie inną twarz.

Paul Dano

Opinia z sieci: „Dano to czołowy psychopata Hollywood”.

Coś w tym jest, skoro widujemy go przeważnie w rolach szaleńców. W Małej Miss zagrał Dwayne’a, nastolatka, który złożył śluby milczenia; w Ruby Sparks pisarza, któremu efekt własnej pracy objawia się w świecie realnym; w Labiryncie upośledzonego umysłowo, niezwykle podejrzanego typka, a w Człowieku-scyzoryku halucynującego (czy na pewno?) Robinsona.

To jeden z najbardziej utalentowanych młodych amerykańskich aktorów. Dzięki aparycji zapewniającej mu role charakterystyczne, ma szansę się wykazać.

Ostatnio dodane