search
REKLAMA
Ranking

Najbardziej WYCZEKIWANE filmy science fiction 2021 roku

REDAKCJA

3 stycznia 2021

oczekiwane sf 2021
REKLAMA

W związku z tym, że wiele premier zostało przełożonych na 2021 rok, w kolejce czeka aktualnie sporo interesujących produkcji, w tym także kilka tych reprezentujących gatunek science fiction. Na którą z nich czekacie najbardziej? Sprawdźcie wyniki głosowania!

Na liście znajdziecie tytuły, które w 2021 roku mają trafić do kin lub streamingu. Przypominamy, że nie braliśmy pod uwagę filmów opartych na komiksach. Oto, które produkcje zebrały najwięcej waszych głosów.

5. Ruchomy chaos

Film Douga Limana, w którym główne role zagrali Daisy Ridley, Tom Holland i Mads Mikkelsen. Prace na planie widowiska zakończono już w 2017 roku, ale od tego czasu film zmagał się z problemami – recenzje po pokazach testowych były negatywne, wobec czego podjęto decyzję o dokrętkach, te jednak były możliwe dopiero w kwietniu zeszłego roku z powodu napiętego harmonogramu gwiazd filmu. Widowisko powstało na bazie powieści „Na ostrzu noża” autorstwa Patricka Nessa, opowiadającej o świecie, w którym wszystkie stworzenia słyszą swoje myśli w strumieniu słów, obrazów i dźwięków zwanym Szumem. Najnowsza data premiery została ustalona na 5 marca 2021 roku.

4. Free Guy

Komediowe SF z udziałem Ryana Reynoldsa. Akcja filmu osadzona jest w grze komputerowej cechującej się otwartym światem. Rządzi się on swoimi zasadami – w mieście Free City gracze mogą dokonywać niemal wszystkich przestępstw. Bohater Reynoldsa jest jednym z mieszkańców miasta. Uświadamia on sobie, że istnieje jedynie w grze, a wkrótce może zostać przełączony w tryb offline. Postanawia zostać bohaterem i uratować swój świat. Oprócz Reynoldsa w filmie występują m.in. Taika Waititi, Joe Keery i Jodie Comer. Na stanowisku reżysera zasiadł Shawn Levy. Premiera 21 maja 2021.

3. Godzilla vs. Kong

Kolejny film z udziałem Godzilli. W nowej odsłonie potwór ma zmierzyć się z Kongiem znanym z filmu Kong: Wyspa Czaszki. Film reżyseruje Adam Wingard, odpowiedzialny między innymi za Gościa oraz Blair Witch. W obsadzie znajdują się m.in. Millie Bobby Brown, Julian Dennison, Brian Tyree Henry, Alexander Skarsgård, Kyle Chandler, Jessica Henwick, Rebecca Hall i Lance Reddick. Opis fabuły brzmi: “Legendy ścierają się, gdy Godzilla i Kong, dwie najpotężniejsze siły natury, stają do spektakularnej bitwy. Wojna potworów trwa na powierzchni i w głębi naszego świata, jako że otwiera się spektakularny świat tytanów znany jako Pusta Ziemia.”

Premiera Godzilla vs. Kong (widowisko trafi zarówno do kin, jak i na HBO Max) zaplanowana jest obecnie na 21 maja 2021. 

2. Matrix 4

Po niemal dwudziestu latach od Matrixa: Rewolucji, Keanu Reeves powróci jako Neo w widowisku reżyserowanym przez Lanę Wachowską. Szczegóły fabuły owiane są jeszcze tajemnicą, wiemy jednak, że poza Neo, w filmie pojawi się Trinity grana przez Carrie Anne-Moss. Reeves stwierdził w jednym z wywiadów, że Wachowski napisała piękny scenariusz. W obsadzie Matrixa 4 znajdą się również Yahya Abdul-Mateen II, Neil Patrick Harris, Jada Pinkett Smith, Jonathan Groff i Jessica Henwick. Ta ostatnia zapowiadała, że widowisko może być równie przełomowe, co oryginał z 1999 roku. Aktualnie premiera jest zaplanowana na 22 grudnia 2021 roku. Film, podobnie jak Godzilla vs. Kong, trafi jednocześnie do kin i na HBO Max.

1. Diuna

Diuna Denisa Villeneuve’a to kolejny film, który jest elementem hybrydowej strategii Warner Bros. i trafi jednocześnie do kin oraz streamingu – decyzję tę otwarcie krytykował reżyser. Widowisko wygrało w naszej ankiecie z olbrzymią przewagą i bez wątpienia jest tą produkcją, na którą czekacie najbardziej. W filmie Villeneuve’a występują Timothée Chalamet, Zendaya, Rebecca Ferguson, Dave Bautista, Javier Bardem, Stellan Skarsgård, Jason Momoa, Josh Brolin oraz Oscar Isaac. Arrakis, znana też jako tytułowa Diuna, to najważniejsza planeta w świecie wykreowanym przez Franka Herberta. Znajdują się tam złoża melanżu, substancji która wydłuża ludzkie życie i umożliwia ponadwymiarowe podróże. Na Diunę przybywa książę Leto I Atryda wraz z lady Jessiką i synem Paulem oraz ich armią – wkrótce bohaterowie natykają się na Fremenów. Premiera zaplanowana jest na 1 października 2021. 

REDAKCJA

REDAKCJA

film.org.pl - strona dla pasjonatów kina tworzona z miłości do filmu. Recenzje, artykuły, zestawienia, rankingi, felietony, biografie, newsy. Kino klasy Z, lata osiemdziesiąte, VHS, efekty specjalne, klasyki i seriale.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA