search
REKLAMA
News

DIUNA. Kolejne zdjęcie z wyczekiwanego widowiska science fiction

Łukasz Budnik

11 maja 2020

REKLAMA

Diuna Denisa Villeneuve’a to dziś jedna z najbardziej wyczekiwanych premier, nie tylko w gatunku science fiction. Kilka tygodni temu widzowie z ekscytacją obejrzeli pierwsze fotki promocyjne z filmu – kolejne udostępnił magazyn Empire.

Akcja powieści Franka Herberta, na bazie której powstał scenariusz, dzieje się w przyszłości w świecie, w którym najważniejszą planetą jest Arrakis, znana też jako tytułowa Diuna. Znajdują się tam złoża melanżu, substancji która wydłuża życie człowieka i umożliwia ponadwymiarowe podróże. Na Diunę przybywa książę Leto I Atryda wraz z lady Jessiką i synem Paulem oraz ich armią. Na skutek pewnej zdrady trafiają do koczowniczych wojowników – Fremenów. W Paula wciela się Timothée Chalamet i to właśnie on, wraz z bohaterem granym przez Josha Brolina, widnieje na zdjęciu.

 

Denis Villeneuve powiedział, że powyższa scena będzie bardzo ważna dla postaci Paula – to moment, w którym zachwyci się on pustynnymi krajobrazami planety. Reżyser zasugerował, że to sekwencja akcji i że jest z niej dumny.

Jak podoba wam się to zdjęcie? 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA