search
REKLAMA
Zestawienie

Nagość? Czemu nie! GWIAZDY, KTÓRE LUBIĄ ROZBIERAĆ SIĘ NA EKRANIE

Maja Budka

23 lipca 2018

REKLAMA

Aktorstwo to zawód pełen pasji, niezłomności, oddania, ale i wyrzeczeń. Wiele aktorów i aktorek stanęło przed trudnym wyborem, czy w imię roli wyrzec się intymności i rozebrać przed kamerą. Niektóre gwiazdy nie mają z tym problemu. Nagość jest dla nich nierozerwalną częścią aktorskiego fachu, a ciało niezbędnym narzędziem do pracy. Oto lista kilku odważnych filmowych artystów, dla których gra pełnią ciała jest szczególnie ważną częścią kariery.

Eva Green

Eva Green to aktorka o niezwykle zmysłowym spojrzeniu oraz pięknym ciele, którego nie ukrywa przed światem. Wystąpiła nago w filmach takich jak Sin City: Damulka warta grzechu, Ostatnia miłość na Ziemi, Pęknięcia oraz w serialach Camelot i Dom grozy. Jednak to rola filmie Marzyciele włoskiego reżysera Bernardo Bertolucciego najmocniej zapadła w zbiorowej pamięci widzów. To odważny, kipiący seksem i rozpustą obraz, w którym trójka głównych bohaterów gubi ubrania oraz niewinność. Isabelle, bohaterka Green, bez skrupułów bierze udział w scenach namiętnego seksu z Matthew, granym przez Michaela Pitta, oraz swoim bratem Theo, którego zagrał Louis Garrel. W rzeczywistości jednak aktorka nie uważa się za tak bezpośrednią osobę. W jednym z wywiadów wyznała: „Jestem taka nieśmiała, a jednocześnie odsłaniam się przed tysiącami ludzi. Naprawdę nie rozumiem, dlaczego to robię”.

Angelina Jolie

Angelina Jolie jest jedną z najbardziej charakterystycznych i odważnych aktorek współczesnego kina. Znana jest ze swojego śmiałego głoszenia poglądów, odwagi nie brakuje jej także przed kamerą. To niezwykle seksowna kobieta, a każdy jej ruch wydaje się nadzwyczaj uwodzicielski. Szczególnie, gdy aktorka odsłania przed widzami wszystkie swoje wdzięki. W filmach takich jak Grzech pierworodny czy Złodziej życia podziwiamy ją w odważnych scenach seksu. W filmie Gia sceny z jej udziałem obfitowały w nagość oraz obrazy lesbijskiej miłości. Aktorka rozebrała się także na planach filmów Nad morzem, Mojave Moon, Foxfire, Zmęczenie materiału czy Wanted – Ścigani. Odkąd jednak stała się matką, rozważniej dobiera sobie role. Coraz rzadziej widzimy ją w odważnych produkcjach.

Lena Dunham

Choć rozbierane sceny Leny Dunham pochodzą przede wszystkim z jej serialu Dziewczyny, ich historia jest warta przytoczenia. Amerykańska aktorka nie szczyci się ciałem modelki i fakt ten próbuje wykorzystać, rozbierając się przed kamerą. Udowadnia tym samym kobietom na całym świecie, że ich piękno wywodzi się z naturalności. Dunham nie wstydzi się swojego ciała – nieforemnych piersi i nieco odkładającego się tłuszczyku. Choć widzowie serialu uważają, że większość rozbieranych scen jest nieuzasadniona, dla twórczyni nagość jest formą twórczej ekspresji. Ważny jest dla niej również realizm. Jak przyznała w wywiadzie dla CBS News: „To, co uwielbiam, to filmy z lat siedemdziesiątych, w których bohater wstaje z łóżka, a ty widzisz połowę jego sutka, ponieważ tak wygląda człowiek, który właśnie wstał z łóżka”.

Kate Winslet

Najsłynniejsza rozbierana scena w karierze Kate Winslet pochodzi oczywiście z filmu Titanic. Aktorka pozuje przed DiCaprio jak paryska dziewczyna, ukazując mu swoje krągłe piersi. I choć film ten otworzył kobiecie drzwi do wielkiej kariery, żałuje czasami, że zgodziła się na tak odważny występ. Jak twierdzi Winslet, ludzie wciąż podchodzą do niej na ulicy, prosząc ją o podpisanie rysunku nagiej Rose z filmu Camerona. „Nie robię tego. Czuję się bardzo nieswojo”, tłumaczy. Mimo wszystko nieprzyjemności związane z Titanikiem nie przeszkodziły aktorce w późniejszych występach nago. Rozebrała się między innymi w filmach W stronę Marrakeszu, Zatrute pióroMałe dzieci oraz Lektor. Jak tłumaczy, rozbieranie się na planie jest nieco dziwne, tym bardziej gdy aktorzy często o tym rozmawiają. „Po prostu wchodzę i mówię: Cholera, zróbmy to wreszcie”.

Maja Budka

Maja Budka

Piszę o filmie i sztuce z kotem na klawiaturze. Lubię animacje i filmy podszyte delikatnym absurdem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA