search
REKLAMA
News

OLIVIA WILDE wyreżyseruje dla Sony film o bohaterce MARVELA

Łukasz Budnik

20 sierpnia 2020

REKLAMA

Olivia Wilde w zeszłym roku zachwyciła krytyków swoim debiutem reżyserskim, Booksmart, u nas znanym jako Szkoła melanżu. “Variety” poinformowało że aktorka stworzy dla Sony niezatytułowany jeszcze film o bohaterce z komiksów Marvela. 

Sony i Marvel nie skomentowali tych doniesień, nie potwierdzono zatem, kto dokładnie będzie bohaterką widowiska – spekuluje się, że będzie to Spider-Woman, która na kartach komiksu pojawiła się w latach 70. jako Jessica Drew, a później miała jeszcze twarze m.in. Mary Jane Watson i Gwen Stacy. W animacji Spider-Man Uniwersum widzieliśmy postać Spider-Gwen, której głos użyczała Hailee Steinfeld.

Przy okazji nowego projektu, Wilde ponownie nawiąże współpracę ze scenarzystką Booksmart, Katie Silberman. Nie wiadomo, czy nadchodzący film będzie powiązany z innymi adaptacjami komiksów Marvela tworzonymi przez Sony (Venom Morbius), jest to jednak prawdopodobne, jako że studio buduje swoje własne uniwersum, w oderwaniu od MCU.

To nie jedyny nadchodzący reżyserski projekt Wilde – w przygotowaniu jest też Don’t Worry Darling, w którym zagrają Florence Pugh, Chris Pine, Shia LaBeouf i Dakota Johnson.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA