search
REKLAMA
Znalezione w sieci

MARK HAMILL bezbłędnie naśladuje głos YODY we fragmencie archiwalnego materiału o STAR WARS

Łukasz Budnik

4 listopada 2020

REKLAMA

Mark Hamill przejdzie do historii głównie jako odtwórca roli Luke’a Skywalkera w sadze Gwiezdne wojny. Aktor ma jednak na koncie także występy głosowe – uwielbiana jest choćby jego interpretacja Jokera, w którego wcielał się w serialach i filmach animowanych oraz grach komputerowych o Batmanie.

Fragment materiału poświęconego Gwiezdnym wojnom, opublikowanego pierwotnie w okolicach premiery Imperium kontratakuje w 1980 roku, udowadnia, że Hamill od zawsze przejawiał niezwykły talent do gry głosem. W załączonym poniżej klipie aktor imituje Franka Oza, który wcielał się w sadze w rolę Yody, i przemawia jako mistrz Jedi. Efekt jest imponujący; oceńcie sami:

To nie jedyny raz, gdy Hamill pokazywał swój talent do naśladowania innych osób lub postaci. Wielokrotnie udawał też Harrisona Forda, między innymi w wywiadzie z 1997 roku (00:26):

Warto dodać, że Hamill użyczał głosu także w produkcjach z samego uniwersum Gwiezdnych wojen, w tym w pierwszym sezonie The Mandalorian – zagrał tam droida EV-9D9, barmana w kantynie w Mos Eisley, do której w piątym odcinku przybywa tytułowy Mandalorianin.

Lubicie występy Marka Hamilla?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA