search
REKLAMA
Zestawienie

Kto może tworzyć skład YOUNG AVENGERS w filmach MARVELA

Filip Pęziński

16 grudnia 2020

REKLAMA

Kinowe Uniwersum Marvela wciąż i wciąż się rozwija. Zapowiedziano premiery i produkcje kilkudziesięciu kolejnych tytułów filmowych i serialowych. Wśród nich nie znalazł się co prawda ten o Young Avengers, czyli grupie nastoletnich superbohaterów Marvela, ale w niedługim czasie wprowadzone zostanie do tego świata naprawdę sporo młodych bohaterów. Stąd domniemać można, że grupa ta w końcu pojawi się na małym lub wielkim ekranie. Oto, kto mógłby się w niej znaleźć.

Uwaga: Poniższe zestawienie składa się wyłącznie z postaci już wprowadzonych (lub oficjalnie zaplanowanych do wprowadzenia) w Kinowym Uniwersum Marvela. Nie znajdziecie tu zatem gdybania nad możliwością wprowadzenia nowych postaci, chociaż takie też rzeczywiście tworzyły w komiksach skład grupy Young Avengers.

Spider-Man (Peter Parker)

Pierwszy nastolatek Kinowego Uniwersum Marvela, a przy tym pełnoprawny członek grupy Avengers. Petera Parkera, w którego Tom Holland wcielił się już w Kapitanie Ameryce: Wojnie bohaterów, dwóch ostatnich odsłonach Avengers, dwóch solowych filmach o tej postaci, nie trzeba nikomu przedstawiać. W grupie Young Avengers mógłby pełnić rolę swoistego mentora, starszego i bardziej doświadczonego kolegi.

Czarna Wdowa (Yelena Belova)

Przekładany wciąż solowy film o Czarnej Wdowie ze Scarlett Johansson w roli tytułowej ma ostatecznie pojawić się na wielkich ekranach na początku przyszłego roku. Wśród wprowadzonych tam postaci pojawi się grana przez Florence Pugh Yelena Belova. Chociaż zaprzeczono, że w filmie Natasha ma przekazać pałeczkę Yelenie, to jej komiksowa wersja rzeczywiście była Czarną Wdową, a Pugh ma powtórzyć rolę w serialowym Hawkeye’u, co może sugerować, że rzeczywiście okaże się nową postacią posługującą się tym pseudonimem.

Shuri

Shuri – siostra króla T’Challi, w którego wcielał się tragicznie zmarły w tym roku Chadwick Boseman – była nie tylko ważną postacią solowego filmu o Czarnej Panterze, ale też Avengers: Wojny bez granic. Mocno zaznaczyła także swoją obecność w finale Avengers: Końca gry. Promowanie tej postaci przez Marvel Studios wydaje się nie być przypadkowe. Pojawiały się już plotki o produkcji jej poświęconej lub udziale Shuri właśnie w filmie o grupie Young Avengers. Biorąc pod uwagę, że w finale Czarnej Pantery król powierzył jej zadanie współtworzenia w Stanach centrum naukowo-społecznego Wakandy, ten wątek jej życia mógłby rozpocząć się bardzo naturalnie.

Harley Keener

Pamiętacie uzdolnionego chłopca, który pomagał Tony’emu Starkowi w filmie Iron Man 3? Marvel pamięta, bo bracia Russo zaznaczyli jego obecność na pogrzebie Starka w filmie Avengers: Koniec gry. Wielu widzów mówiło, że nie był to przypadek, a chłopak może powrócić do świata Marvela jako kolejny Iron Man. Zapowiedź serialu o Ironheart (o czym poniżej) może temu przeczyć, ale kto wie?

Stature (Cassandra Lang)

Córka Scotta Langa (Ant-Mana), która z racji przeskoku w czasie między drugim Ant-Manem a Avengers: Końcem gry z dziecka zmieniła się w nastolatkę, w trzeciej odsłonie serii o mrówczym bohaterze pojawi się w roli Stature, superbohaterki o bliźniaczych do ojca zdolnościach. W filmie Ant-Man and the Wasp: Quantumania w roli zadebiutuje Kathryn Newton.

Hawkeye (Kate Bishop)

Członkini komiksowego Young Avengers i bohaterka nosząca ten sam pseudonim (i równie sprawnie posługująca się łukiem) co bohater grany przez Jeremy’ego Rennera. Właśnie przygodom Clinta Bartona i Kate Bishop poświęcony będzie serialowy Hawkeye, którego na Disney+ oglądać mamy już w przyszłym roku. W roli Kate – Hailee Steinfeld.

Ms. Marvel (Kamala Khan)

Kolejna postać tytułowa innego przyszłorocznego serialu Disneya to Ms. Marvel, znana tez jako Kamala Khan, pierwsza muzułmanka Marvela. Nastolatka zadebiutowała w 2014 roku w niezwykle cenionym komiksie jej poświęconym. Jej idolką jest Kapitan Marvel, której zawdzięcza swój przydomek. Na skutek kompletnego przypadku zyskała nadludzkie moce – zwiększoną siłę oraz możliwość manipulacji swoim wyglądem i rozmiarem ciała. W serialu zagra ją debiutantka Iman Vellani, która ma też pojawić się w drugiej części Kapitan Marvel.

Miss America (America Chavez)

Inna znana z komiksu członkini grupy Young Avengers, a także – jako lesbijka – pierwsza latynoska postać LGBTQ+ Marvela, która dostała własną serię komiksową. America Chavez wychowała się  w innym wymiarze, obdarzona jest magicznymi zdolnościami, w tym podróżowania po multiwersum. Stąd nie powinna dziwić jej obecność w drugiej odsłonie Doktora Strange’a, gdzie zagra ją Xochitl Gomez.

Ironheart (Riri Williams)

Komiksowa Riri Williams to nastoletnia geniuszka, która, gdy Tony Stark zapadł w śpiączkę, postanowiła przejąć jego rolę i za pomocą stworzonych na podstawie projektów Starka zbroi działać jako superbohaterka znana światu jako Ironheart. Właśnie jej postaci poświęcony zostanie kolejny serial Marvela, a w postać tytułową wcieli się Dominique Thorne.

Co myślicie o tych bohaterach? Chcielibyście zobaczyć film lub serial im poświęcony? 

Filip Pęziński

Filip Pęziński

Wychowany na "Batmanie" Burtona, "RoboCopie" Verhoevena i "Komando" Lestera. Miłośnik filmów superbohaterskich, Gwiezdnych wojen i twórczości sióstr Wachowskich. Najlepszy film, jaki widział w życiu, to "Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj".

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA