search
REKLAMA
News

DISNEY+ w Polsce. Prawdopodobna cena i data startu

Łukasz Budnik

13 listopada 2019

REKLAMA

Od wczoraj użytkownicy w USA, Kanadzie i Holandii mają możliwość cieszenia się platformą streamingową Disney+. Wciąż nie wiadomo, kiedy dokładnie serwis będzie dostępny dla polskich użytkowników, ale można podejrzewać, że stanie się to pod koniec marca kolejnego roku.

31 marca 2020 roku Disney+ zadebiutuje w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Włoszech, Hiszpanii i innych krajach – w tym być może właśnie w Polsce. Już teraz niektóre z oryginalnych produkcji obecnych na platformie mają dostępną polską ścieżkę dźwiękową lub napisy (w tym The Mandalorian oraz The World According to Jeff Goldblum). Na nasz język zostały też przełożone fragmenty samego serwisu.

Poznaliśmy też prawdopodobną cenę miesięcznej subskrypcji – przeglądając serwis, użytkownicy Apple TV 4K natrafią na informacje według której abonament dla polskich użytkowników wyniesie 32,99 zł. Zaoszczędzić można wybierając opcję opłaty za rok z góry – wtedy cena wyniesie 334,99 zł. Sumy te nie zostały jeszcze potwierdzone przez Disneya, choć patrząc na ceny w innych krajach (w Kanadzie 8,99 USD miesięcznie, w Holandii 6,99 EUR) można założyć, że po oficjalnym starcie w Polsce nie ulegną one zmianie. Dla porównania miesięczna opłata za Netflixa przy tych samych parametrach to 52 zł.

Planujecie subskrybować Disney+, gdy pojawi się w Polsce? Na tę chwilę do Disney+ można zalogować się jedynie używając IP z USA, Kanady i Holandii. 19 listopada dołączą jeszcze Australia i Nowa Zelandia.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA