search
REKLAMA
Zestawienie

KOMEDIE Z PSAMI W ROLI GŁÓWNEJ. Humor na czterech łapach

Małgorzata Czop

28 sierpnia 2018

REKLAMA

Psy od lat są naszymi wiernymi towarzyszami. Stają się członkami rodziny, o których potrafi się walczyć z niesamowitą mocą. Inteligentne, zaradne i niezwykle silne, obrastają nierzadko legendą. Kto z nas nie pamięta dzielnego Hachikō, który wiernie przez lata czekał na swojego pana? Przyjacielskie czworonogi dostarczają wielu wzruszeń, ale też pokaźną dawkę śmiechu. A jakie są najlepsze produkcje komediowe z psami?

Psy i koty (2001), reż. Lawrence Guterman

Prawdziwe psy i koty w szalonym filmie akcji dla całej rodziny. Odwieczna wojna między milusińskimi sięga zenitu. Choć zwierzaki przez lata próbowały się nawzajem wyeliminować, nadszedł czas na ostateczną misję. Koci dowódcy chcą zniszczyć szczepionkę na alergię na psią sierść. Psy muszą powstrzymać ich złowrogie działania. Niezwykle barwny zespół psich agentów wkracza do akcji. Być może nie jest to komedia wysokich lotów, ale z przyjemnością patrzy się na pięknych pupili, którym komputerowo zaanimowano pyski i podłożono głosy.

Na psa urok (2006), reż. Brian Robbins

Tim Allen zamienia się ciałem z owczarkiem staroangielskim. Prawnik Dave, w którego wciela się ten aktor, jest tak pochłonięty pracą, że ledwo zauważa własną rodzinę. Właśnie prowadzi sprawę dotyczącą instytutu badawczego wykonującego eksperymenty na zwierzętach. Zainfekowany szczepionką zmieniającą cechy genetyczne, przejmuje zwierzęce zachowania. Czasami będąc w ludzkim ciele, daje się ponieść pierwotnym instynktom, czasem spogląda na świat z perspektywy kudłatego przyjaciela. Ta przedziwna zamiana ma mu uzmysłowić popełniane błędy, a potknięcia i pomyłki stają się głównym źródłem humoru.

Śnieżne psy (2002), reż. Brian Levant

Uwielbiam husky! A w Śnieżnych psach pojawiają się w niesamowitej liczbie! Dentysta Ted (Cuba Gooding Jr.) dowiaduje się, że został adoptowany. Po śmierci biologicznej matki wyrusza w podróż do korzeni, by odkryć swoje pochodzenie. Na Alasce odziedziczył majątek, ale przede wszystkim stado charakternych husky, które nie zamierzają od razu słuchać swojego nowego pana.

Cziłała z Beverly Hills (2008), reż. Raja Gosnell

Chihuahua kojarzy się z małym rozpieszczonym pieskiem o nieco wrednym usposobieniu. Głównie jest przedstawiany w otoczeniu ludzi z klasy wyższej i wydaje się, że szczególnym umiłowaniem dla tej rasy pałają mieszkańcy Los Angeles. Chloe należy do psiej elity Beverly Hills. Żyje w luksusie. Niestety zostaje porwana w Meksyku. Ten film oferuje humor rodem z Disneya. Urocze kino familijne.

Beethoven (1992), reż. Brian Levant

Film mojego dzieciństwa – tych niedzielnych poranków, kiedy na ekranie pojawiał się nieco niezdarny, ale kochany psi bohater. Budził we mnie tęsknotę za czworonożnym przyjacielem. Beethoven jest bernardynem, który ucieka ze sklepu zoologicznego. Po nocnej tułaczce trafia do domu swoich marzeń. To sympatyczny obraz życia z szalonym psem, który lubi wpadać w tarapaty.

Marley i ja (2008), reż. David Frankel

Uroczy pyszczek, słodkie oczy i masa energii. Labradory zyskały dużą sympatię jako rodzinne, cierpliwe i łatwe do ułożenia zwierzaki. Marley i ja to opowieść o krnąbrnym czworonogu, który zmienił całe życie państwa Grogan. Jenny (Jennifer Aniston) i John (Owen Wilson) myślą o dziecku, ale wtedy pojawia się Marley. Piękny szczeniak zachwyca wdziękiem, ale szybko okazuje się, że posłuszeństwo i dyscyplina są mu obce. To najgorszy pies na świecie!

Agencie, podaj łapę (2001), reż. John Whitesell

Głównym bohaterem jest superpies FBI. Spot jest wyszkolony do walki z przemytem narkotyków. Po jednej z akcji musi zostać objęty programem ochrony świadków. Wtedy trafia w ręce małego chłopca. Buldog nie lubił swojej pracy, dlatego ta zmiana jest dla niego porcją niesamowitej radości.

Dobry piesek (2003), reż. John Hoffman

To historia, w której psy odgrywają główne role. Stanowią inteligentną, obcą rasę pochodzącą z kosmosu, która została przysłana na Ziemię tysiące lat temu. Misja szpiegowska ma doprowadzić do inwazji i przejęcia planety. Wkrótce okazuje się, że psy zapomniały o swoim zadaniu i na dobre zadomowiły się na naszej planecie.

Wyszczekani (2018), reż. Raja Gosnell

Kolejna filmowa opowieść ze zdubbingowanymi czworonogami. Max jest rottweilerem pracującym dla policji. Typ macho, który lubi postawić na swoim. Wkrótce dostaje ważne zadanie – wytropić szajkę odpowiedzialną za nielegalny handel zwierzętami. W tym celu musi działać pod przykrywką – trafia na konkurs psiej piękności w Las Vegas. Zwierzęta pełne ludzkich cech wyruszają na ważną misję!

Patryk (2018), reż. Mandie Fletcher

Mopsy zyskują ostatnio coraz większą popularność. Spłaszczone pyszczki i wyłupiaste oczy uruchamiają instynkt opiekuńczy, szczególnie dlatego, że ta rasa nie należy do najmądrzejszych. Niezdarne i głupiutkie, robią wiele zabawnych rzeczy. W tej francuskiej komedii pies Patryk całkowicie zmieni życie swojej właścicielki.

***

A Wy macie ulubionych czworonożnych bohaterów?

Avatar

Małgorzata Czop

REKLAMA