search
REKLAMA
Zestawienie

Filmy DC, które zobaczymy po WONDER WOMAN 1984

Filip Pęziński

17 grudnia 2020

REKLAMA

Wielu – sam byłem jednym z nich! – już kilkukrotnie wieściło marny koniec planów ekranizowania tytułów DC Comics. Tymczasem Warner Bros. nie poddaje się, odnosi coraz większe sukcesy i jeszcze śmielej planuje przyszłość swoich filmowych herosów.

Oto najbliższe zaplanowane produkcje, które zobaczyć mamy po Wonder Woman 1984.

Legion samobójców: The Suicide Squad

Po nieudanym debiucie w filmie Davida Ayera drużyna złoczyńców znana jako Legion Samobójców dostanie drugą filmową szansę. Tym razem za sterami projektu stanął James Gunn (twórca Strażników Galaktyki), a całość nie będzie miała formuły typowego sequela, ale czegoś na wzór miękkiego rebootu. W filmie wystąpią m.in. Margot Robbie (która powraca oczywiście do roli Harley Quinn), Nathan Fillion, Joel Kinnaman, Jai Courtney (on z kolei wraca do roli Kapitana Bumeranga), Pom Klementieff, Jennifer Holland, Idris Elba i Sean Gunn. Premiera widowiska zaplanowana została na sierpień przyszłego roku.

Zack Snyder’s Justice League

https://youtu.be/XIOU_k4mwDw

W maju ogłoszono, że reżyserska wersja Ligi Sprawiedliwości, zatytułowana Zack Snyder’s Justice League, trafi w 2021 roku (póki co nie znamy dokładnej daty) na platformę HBO Max. To spełnienie marzeń wielu fanów, dla których wersja kinowa była rozczarowaniem. Choć to Zack Snyder widnieje w napisach jako reżyser produkcji, za jej ostateczny kształt odpowiada w większości Joss Whedon. Snyder odszedł od projektu, zanim zaczęły się dokrętki, ze względu na rodzinną tragedię (istnieją teorie, że studio Warner Bros. po prostu odsunęło go od prac nad filmem, niezadowolone z odbioru produkcji Batman v Superman: Świt sprawiedliwości). Dokrętki okazały się w rzeczywistości nakręceniem większości scen od nowa, więc całość znacząco odbiega od oryginalnej wizji. Reżyserska wersja Snydera ma być diametralnie inna. Film Snydera zostanie premierowo pokazany w czterech częściach, z czego każda będzie trwać godzinę. Po emisji wszystkich odcinków produkcję będzie można obejrzeć jako pojedynczy film.

Batman

Z zaplanowaną na marzec 2022 roku premierą Batman Matta Reevesa będzie kolejną filmową wersją najbardziej popularnego bohatera popkultury, a przy tym – co istotne – filmem niezwiązanym fabularnie z pozostałymi produkcjami DC. W roli tytułowej wystąpi po raz pierwszy Robert Pattinson, a partnerować mu będą m.in. Zoe Kravitz (jako Kobieta-Kot), Colin Farrell (Pingwin), Paul Dano (Riddler), Jeffrey Wright (Jim Gordon) i Andy Serkis (Alfred). Film ma być opowieścią utrzymaną w klimacie noir, która skupi się na detektywistycznych umiejętnościach bohatera i ukaże wczesny okres jego działalności.

The Flash

Film The Flash reżyseruje Andrés Muschietti, twórca dwóch części filmu To, na podstawie scenariusza Christiny Hodson, autorki Ptaków Nocy. Fabuła ma być luźno oparta na komiksowej historii pt. Flashpoint i na skutek działań tytułowego bohatera wprowadzić alternatywne rzeczywistości – w jednej z nich Flash, grany oczywiście przez Ezrę Millera, spotkać ma Batmana Michaela Keatona. Wiemy też, że w filmie pojawi się Batman w wykonaniu Bena Afflecka, który również powraca do roli. DC otwarcie postawiło na koncept multiwersum. Premierę zaplanowano na listopad 2022 roku.

Sequel Aquamana

Ogromny i raczej niespodziewany sukces pierwszej części Aquamana sprawił, że studio natychmiastowo podjęło decyzję o kontynuacji. W zaplanowanym na drugą połowę grudnia 2022 roku filmie z pewnością powrócą Jason Momoa i – mimo kontrowersji z nią związanych – Amber Heard, główne gwiazdy pierwszej odsłony. Potwierdzono także udział reżysera Jamesa Wana i scenarzysty Davida Lesliego Johnsona-McGoldricka. Drugi Aquaman zapewne skupi się na rozpoczętym w poprzedniej części wątku Czarnej Manty.

Shazam! Fury of the Gods

Niewiele wiemy o sequelu Shazama. Na pewno na stanowisku reżysera pozostanie twórca oryginału, David F. Sandberg, oraz powróci jego główna obsada z Zacharym Levim, Jackiem Dylanem Grazerem i Asherem Angelem na czele. Premiera została zaplanowana na czerwiec 2023 roku, więc na odkrycie pierwszych kart przyjdzie nam z pewnością jeszcze poczekać.

Black Adam

Bohater tytułowy (w tej roli Dwayne “The Rock” Johnson) w komiksie był głównym przeciwnikiem Shazama, w filmie jego rola zostanie rozbudowana do samodzielnego antybohatera, który pewnie dopiero z czasem spotka na swojej drodze bohatera granego przez Zachary’ego Leviego. W Black Adamie zadebiutować ma za to znana z komiksów grupa Justice Society of America, a w jej składzie na pewno Hawkman, Doctor Fate, Cyclone i Atom Smash. Reżyserem filmu jest Jaume Collet-Serra. Pierwotnie film miał pojawić się w kinach w grudniu przyszłego roku, obecnie widowisko czeka na nową datę premiery.

Filip Pęziński

Filip Pęziński

Wychowany na "Batmanie" Burtona, "RoboCopie" Verhoevena i "Komando" Lestera. Miłośnik filmów superbohaterskich, Gwiezdnych wojen i twórczości sióstr Wachowskich. Najlepszy film, jaki widział w życiu, to "Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj".

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA