search
REKLAMA
Zestawienie

Aktorzy, który zrobili z siebie POŚMIEWISKO w telewizji

Gracja Grzegorczyk-Tokarska

27 stycznia 2020

aktorzy posmiewisko
REKLAMA

Telewizyjne programy talk-show rządzą się własnymi prawami. Wykorzystywane są często przez aktorów do autopromocji i reklamy filmów, w których występują. Zdarza się jednak, że gwiazdy dużego ekranu zachowują się w tych programach na tyle dziwacznie, iż występy te przynoszą odwrotny skutek, a ich wyczyny nie tylko stają się legendarne, ale i są pośmiewiskiem przez wiele, wiele lat.

Tom Cruise

love victor 4

Aktor kojarzony jest nie tylko z kościołem scjentologów, ale i dziwacznym zdarzeniem, do którego doszło w 2005 roku. Cruise został zaproszony do programu Oprah, gdzie po raz pierwszy publicznie opowiedział o swoim związku z gwiazdką – Katie Holmes. Nic w tym dziwnego, gdyby nie fakt, że aktor zaczął skakać po kanapie jak opętany, zachowując się, jakby całkowicie stracił rozum, siłując się z prowadzącą oraz krzycząc, że kocha swoją partnerkę. Wybuchał niekontrolowanym śmiechem, a rozmowa z nim była praktycznie niemożliwa. Do dzisiaj „występ” ten doczekał się wielu parodii.

Jean-Claude Van Damme

filmorgpl phoenix family

Aktor, który swoją karierę oparł na filmach sztuki walki, na fali swoich sukcesów wielokrotnie był zapraszany do różnych talk-show. W większości przypadków popisywał się w nich swoimi umiejętnościami karateki. Na innych zasadach zaproszono go do brazylijskiego programu Domingo Legal. Van Damme’a poproszono o zaprezentowanie jego umiejętności tancerza. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że w trakcie jego tanecznych uniesień z wykonującą erotyczne ruchy tancerką cała ekipa zaczęła się śmiać. Okazało się, że spodnie Belga są zbyt ciasne i można było, patrząc na nie, dostrzec, że tancerka bardzo mu się spodobała. Aktor nerwowo zaczął zasłaniać swoje krocze, prosząc o szklankę wody na ostudzenie emocji.

Nicolas Cage

mission 2

Każdy, kto choć trochę śledzi karierę Nicolasa Cage’a, zdaje sobie sprawę, że gość momentami miewa prawdziwe odpały (ale przecież za to go kochamy). Aktor stał się jednak pośmiewiskiem za sprawą dziwacznego występu w brytyjskim talk-show Wogan. Cage, podobnie jak Tom Cruise, zaliczył dość niecodzienne wystąpienie. Po zapowiedzeniu wszedł do studia, zrobił nieudolny fikołek, następnie wyciągnął z kieszeni spodni pieniądze i zaczął je rozrzucać wśród publiczności. Całość zakończył dziwacznymi gestami zwycięstwa. Nie można oczywiście zapominać o obowiązkowym karate kopie w stronę widowni. To jednak nie koniec występu. Aktor w pewnym momencie stwierdził, że zdejmie koszulkę, po czym resztę wywiadu przeprowadził z gołą klatą i w skórzanej kurtce.

Pierce Brosnan

Pierce Brosnan

Aktor wcielający się w Jamesa Bonda w 2014 roku został zaproszony do rosyjskiego talk-show Evening Urgant. Prowadzący zaproponował mu udział w dość niecodziennej grze, chcąc nawiązać do Bondowskiej tradycji. Miała ona skupiać się na oliwkach, które agent 007 dodawał do martini, oraz pięknych kobietach. Zadanie było niezwykle proste. Otóż Brosnan miał trafić oliwkami pomiędzy piersi jednej z dwóch ochotniczek o dość dużych walorach. Nie byłoby to najgorsze, gdyby nie fakt, iż aktor poszedł sprawdzić, czy faktycznie udało mu się trafić, zaglądając twarzą w biust jednej z pań.

Oliver Reed

Znany przede wszystkim z występów w filmach wytwórni Hammera, musicalu Oliver! oraz roli Athosa w Trzech Muszkieterach aktor musiał mierzyć się z szeregiem żenujących występów w talk-show. W większości z nich był kompletnie pijany, dlatego tańczył, śpiewał i niekiedy dyskutował na temat tatuażu, który zrobił sobie w intymnym miejscu. Przeważnie był to nic nieznaczący bełkot, którego chyba sam zainteresowany nie do końca rozumiał. Zresztą nie krył się z tym, że dużo pije, gdyż jak sam twierdził: najlepszych ludzi spotyka w pubach. Udało mu się jednak wywołać w latach 80. skandal w trakcie występu w talk-show Aspel. Aktor już na wejściu pojawił się z dzbankiem czegoś, co wyglądało jak piwo. Następnie zdjął marynarkę, koszulę i zaczął tańczyć, wykrzykując przypadkowe słowa do widowni. Był to jeden z jego pierwszych tego typu występów w jego długiej karierze jako gościa talk-show.

Gracja Grzegorczyk-Tokarska

Gracja Grzegorczyk-Tokarska

Chociaż docenia żelazny kanon kina, bardziej interesuje ją poszukiwanie takich filmów, które są już niepopularne i zapomniane. Wielka fanka kina klasy Z oraz Sherlocka Holmesa. Na co dzień uczestniczka seminarium doktoranckiego (Kulturoznawstwo), która marzy by zostać żoną Davida Lyncha.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA