search
REKLAMA
News

ŻEGNAJCIE, GŁUPCY. Zwiastun komedii obyczajowej pełnej zwrotów akcji

Łukasz Budnik

14 października 2020

REKLAMA

27 listopada na ekrany polskich kin trafi komedia obyczajowa Żegnajcie, głupcy. W sieci udostępniono jej zwiastun.

Opis filmu brzmi następująco:

Kiedy 43-letnia Suze Trappet (Virginie Efira) dowiaduje się, że jest nieuleczalnie chora, postanawia odszukać dziecko, które zmuszona była oddać, gdy miała 15 lat. Na swojej drodze spotyka wypalonego zawodowo 50-latka JB (Albert Dupontel) oraz niewidomego archiwistę i niepoprawnego optymistę – pana Blina (Nicolas Marié). Wspólnie rozpoczynają spektakularne, a zarazem  nieprawdopodobne poszukiwania.

Scenarzystą i reżyserem filmu jest Albert Dupontel, który gra także jedną z głównych ról. Partnerują mu Virginie Efira (Facet na miarę) i Nicolas Marié (Śledztwo we dwoje). Film dystrybuuje u nas Galapagos Films.

Dupontel mówił:

Chciałem sięgnąć po komiczną tragedię, aby jak zawsze móc skomentować na swój własny sposób otaczający mnie świat. W tej historii wyszedłem od pomysłu zestawienia dwóch zupełnych przeciwieństw, historii kogoś, kto chce żyć, ale nie może, i kogoś, kto mógłby żyć, ale nie chce.

Jesteście zainteresowani tym filmem?

Fotka, opis i cytaty pochodzą z materiałów prasowych Galapagos Films.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA