search
REKLAMA
News

Twórcy GRY O TRON stają w obronie finału serialu. “Jeśli ktoś ma lepszy pomysł, niech zrealizuje go sam”

Łukasz Budnik

7 października 2020

REKLAMA

Choć Gra o tron zakończyła się w zeszłym roku, temat serialu HBO wciąż powraca. Na półki amerykańskich księgarni trafiła książka “Fire Cannot Kill a Dragon: Game of Thrones and the Untold Story of the Epic Series”, której autor – James Hibberd – opisuje proces powstawania serialu i przy tej okazji rozmawia na jego temat z twórcami. Poruszono także temat finału serialu, który dla wielu okazał się rozczarowaniem. 

Na ten temat wypowiedzieli się David Benioff i Dan Weiss, showrunnerzy produkcji. Ten pierwszy uczciwie przyznał, że są elementy, które dziś zrobiliby inaczej, nie chce jednak wspominać, co by to było. Weiss dodał:

Prince powiedział kiedyś, że nad każdą piosenką, którą uważasz za okropną, harowali ludzie. Wiele osób pracuje nad każdym aspektem danego produktu. Kiedy mówisz coś krytycznego, brzmi to, jakbyś winił kogoś innego. Natomiast jedynymi ludźmi, których można winić, jesteśmy my – przy czym z całą pewnością nie chcę brać tej winy na siebie.

Pracy twórców broni także producentka Carolyn Strauss, która stwierdziła, że “zawsze będzie ktoś w wygodnym krześle kto wymyśli lepsze zakończenie”.

Było dużo czynników, które nigdy nie zostały wzięte pod uwagę przez autorów teoretycznych finałów. Jeśli ktoś ma lepszy pomysł, cóż, niech sam go zrealizuje.

To natomiast ma do powiedzenia o finale inny producent, Christopher Newman:

Uważam, że to najlepsze, co kiedykolwiek zrobiliśmy. Kiedy ludziom minie gniew, zobaczą, że [Weiss i Benioff] napisali fantastyczne rzeczy. Krytyka jest nieuczciwa, gdy weźmiemy pod uwagę, jak wielkim dokonaniem była całość serialu. Kiedy ludzie mówią, że nie podobało im się zakończenie, myślę, że ich pomysły też na pewno nikomu by się nie spodobały!

Co sądzicie o takim podejściu twórców?

Wypowiedzi zacytował portal ET.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA