search
REKLAMA
News

Twórca komiksów Marvela zdradził ważne spoilery dotyczące „Avengers: Doomsday” i „Secret Wars”?

Czy Chris Claremont wyjawił ważne informacje dotyczące „Avengers: Doomsday” i „Secret Wars”?

Łukasz Budnik

2 maja 2025

REKLAMA

Uwaga – potencjalne spoilery dotyczące kolejnych części Avengers. 

Zbliżają się premiery kolejnych filmów z serii Avengers, mianowicie Avengers: Doomsday (premiera w maju 2026) oraz Avengers: Secret Wars (maj 2027). Reżyserią zajmują się Anthony i Joe Russo, a głównego złoczyńcę – Doktora Dooma, słynnego antagonistę Marvela, znanego m.in. z komiksów o Fantastycznej Czwórce – zagra Robert Downey Jr. Ostatnio do sieci trafiły przecieki z planu filmu, gdzie rozstawiano już scenografię, a niedługo później bracia Russo poinformowali, że ruszyły zdjęcia.

Tymczasem w sieci krąży nagranie z Huntsville Pop Culture Expo, gdzie słynny scenarzysta komiksów Marvela (przede wszystkim o X-Men) Chris Claremont zabrał głos na temat dwóch części Avengers i przekazał kilka informacji, których do tej pory nie ujawniano publicznie. Nie wiadomo oczywiście, ile z tego okaże się prawdą, ale należy liczyć się z potencjalnymi spoilerami.

Claremont twierdzi, że RDJ zagra nie tylko Dooma, lecz także Iron Mana, w obsadzie pojawi się Chris Evans, który zagra kilka wariantów Kapitana Ameryki, Elizabeth Olsen powróci jako dobra Scarlet Witch, a do tego nie zabraknie miejsca dla Wolverine’a, który zabije kogoś ważnego.

Poniżej cały panel z Claremontem – o Avengers mówi w okolicach 10 minuty.

W marcu Marvel za pomocą trwającego 5,5h streama ogłosił, kto oficjalnie pojawi się w filmie. Poniżej potwierdzona jak dotąd obsada:

  • Chris Hemsworth (Thor)
  • Vanessa Kirby (Sue Storm)
  • Anthony Mackie (Sam Wilson/Kapitan Ameryka)
  • Sebastian Stan (Bucky Barnes)
  • Letitia Wright (Shuri/Czarna Pantera)
  • Paul Rudd (Ant-Man)
  • Wyatt Russell (US Agent)
  • Tenoch Huerta Mejía (Namor)
  • Ebon Moss-Bachrach (The Thing)
  • Simu Liu (Shang-Chi)
  • Florence Pugh (Yelena Belova)
  • Kelsey Grammer (Bestia)
  • Lewis Pullman (Sentry)
  • Danny Ramirez (Falcon)
  • Joseph Quinn (Johnny Storm)
  • David Harbour (Red Guardian)
  • Winston Duke (M’Baku)
  • Hannah John-Kamen (Ghost)
  • Tom Hiddleston (Loki)
  • Patrick Stewart (Charles Xavier)
  • Ian McKellen (Eric Lehnsherr/Magneto)
  • Alan Cumming (Nightcrawler)
  • Rebecca Romijn (Mystique)
  • James Marsden (Cyclops)
  • Channing Tatum (Gambit)
  • Pedro Pascal (Reed Richards)
  • Robert Downey Jr. (Doktor Doom)
Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA