search
REKLAMA
News

Świadek AMBER HEARD zdradziła prawdopodobne spoilery z AQUAMANA 2. Dotyczą postaci Mery

Zeznania w procesie Amber Heard i Johnny’ego Deppa skończą się w tym tygodniu.

Łukasz Budnik

24 maja 2022

REKLAMA

Uwaga, poniżej potencjalne spoilery z “Aquamana 2”.

Wczoraj rozpoczął się ostatni tydzień procesu o zniesławienie, który Johnny Depp wytoczył aktorce. Odkąd padły podejrzenia, że – wbrew temu, co twierdzi Heard – to Depp był ofiarą przemocy ze strony byłej żony, kobieta nie cieszy się dobrą opinią wśród widzów. Wzmacnia to dodatkowo obecny proces, podczas którego na jaw wychodzą kolejne fakty na temat aktorki (między innymi o jej zaburzeniach osobowości) i nieprzechylne jej zeznania świadków. Negatywne emocje wywołują także zeznania samej Heard.

Od wielu miesięcy w sieci istnieje petycja o usunięcie aktorki z Aquamana i Zaginionego królestwa, która teraz na nowo cieszy się ogromną popularnością. Na ten moment ma ponad 4,3 mln podpisów. Sama Heard mówiła podczas rozprawy, że nie wie, czy na skutek konfliktu z Deppem grana przez nią Mera w ogóle pojawi się w filmie; wcześniej po sieci krążyły plotki, że bohaterka będzie mieć mniej niż 10 minut czasu ekranowego. Wczoraj na świadka została powołana Kathryn Arnold, była producentka i konsultantka w branży filmowej, która opowiadała o tym, że pierwotnie rola Mery w drugim Aquamanie miała być większa. Przy okazji zdradziła prawdopodobnie kilka spoilerów z filmu dotyczących postaci Heard, w tym fakt, że Mera i Aquaman mają mieć dziecko.

Kiedy dwoje aktorów dobrze odnajduje się w ekranowej romantycznej relacji, biorą ślub i mają mieć dziecko, chce się to śledzić. “Aquaman” poradził sobie dobrze nie tylko ze względu na sceny akcji, ale też dzięki silnej kobiecej bohaterce w związku z silnym bohaterem męskim. To dobrze działo. Według pani Heard, gdy po raz pierwszy czytała scenariusz “Aquamana 2”, miała mocny wątek romantyczny na przestrzeni całego filmu, jak również świetną sekwencję akcji. Było jej dużo w scenariuszu.

 

Według Arnold, gdy Heard po dłuższym czasie (i po tygodniach treningów) otrzymała nowy scenariusz, jej rola była już znacznie mniejsza.

W pierwszym akcie filmu została zraniona lub wydarzyło się coś w związku z dzieckiem. Powołuję się na to, co powiedziała mi pani Heard. [Mera] trafia do szpitala na wczesnym etapie fabuły i pozostaje tam aż do końca filmu. Jej interakcje z bohaterem Momoy i sceny akcji zostały wycięte.

Choć Heard i jej zespół utrzymują narrację, że jej rola w drugim Aquamanie została zmniejszona przez sytuację z Deppem, według zapowiedzi podczas rozprawy ma zeznawać także powołany przez zespół Deppa Walter Hamada, stojący na czele oddziału DC w Warner Bros. Ma on zaprzeczyć, że rolę Heard okrojono ze względu na jej problemy prawne. Plotki sprzed kilku tygodni sugerowały, że rzeczywistym powodem decyzji twórców była kiepska chemia aktorki z Momoą. Według “Deadline”, Hamada może zeznawać nawet dzisiaj.

Aquaman 2 ma trafić do kin 17 marca 2023 roku. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA