search
REKLAMA
News

Rozpoczęło się przesłuchanie AMBER HEARD przez prawniczkę Deppa. Podważono wiarygodność aktorki

Minął kolejny dzień procesu Amber Heard i Johnny’ego Deppa.

Łukasz Budnik

17 maja 2022

heard zeznania 5
REKLAMA

Wczoraj po tygodniowej przerwie wznowiony został proces o zniesławienie, który Johnny Depp wytoczył Amber Heard w odpowiedzi na napisany przez nią artykuł, gdzie sugeruje, że była ofiarą przemocy ze strony aktora. Depp utrzymuje, że to Heard była osobą przemocową w ich związku i próbuje udowodnić, że zarzuty Heard zrujnowały jego karierę i wizerunek.

Transmitowany na żywo proces stał się niemałym fenomenem. Fani Deppa i przeciwnicy Heard żywo reagują na wydarzenia z sali sądowej i na bieżąco śledzą kolejne zeznania. Pierwszą połowę wczorajszej rozprawy poświęcono na dalsze przesłuchanie Heard przez jej prawniczkę, Elaine Bredehoft, zaś później rozpoczęło się wyczekiwane przesłuchanie przez Camille Vasquez reprezentującą Deppa.

Heard opowiadała Bredehoft o kolejnych incydentach, gdy Depp miał się zachowywać agresywnie i stwierdziła, że złożyła pozew o rozwód, bo “gdyby tego nie zrobiła, prawdopodobnie by nie przetrwała”. Heard utrzymuje też, że nie chciała jednak wzywać policji, ponieważ zależało jej na tym, by chronić Deppa. Aktorka zaprzeczyła też zarzutom, że zostawiła w łóżku Deppa swoje odchody – według niej zrobił to jeden z jego psów. Heard wspomniała też, że musiała walczyć o to, by w ogóle móc wystąpić w kontynuacji Aquamana, a jej rola została mocno zredukowana w stosunku do pierwotnego scenariusza.

Po zakończeniu przesłuchania przez Bredehoft, naprzeciw Heard stanęła Camilla Vasquez, która od razu wzięła aktorkę w ogień pytań, aby podważyć jej wiarygodność. W trakcie przesłuchania prawniczka wracała do kolejnych incydentów opisywanych przez Heard, gdzie aktorka miała być mocno bita przez Deppa, a następnie pokazywała zebranym zdjęcia zrobione dzień po tych zdarzeniach, wykazując, że na aktorce nie widać śladów przemocy. Vasquez przytoczyła też wypowiedź Heard na temat tego, że Depp zawsze nosi ciężkie pierścienie, które z pewnością zostawiłby ranę na twarzy. Heard w trakcie przesłuchania stwierdziła, że nie potrzebowała pomocy medycznej nawet po tym, jak rzekomo została zgwałcona butelką, lub gdy Depp połamał jej nos (przedstawiono zaledwie jeden raport, z którego wynikało jednak, że Heard nie miała na sobie śladów). Aktorka utrzymywała, że Depp bił ją przez 5 lat, a ona nigdy by go nie skrzywdziła. Mówiła też, że pewne dowody nie zostały włączone do sprawy przez jej prawników, choć ona bardzo by tego chciała. Wśród pokazanych zdjęć była także fotografia stołu, z którego Depp miał wciągać kokainę. Gdy Vasquez zasugerowała, że taka czynność poskutkowałaby większym bałaganem, Heard zaczęła jej tłumaczyć, jak wygląda zażywanie kokainy. Aktorka twierdziła też, że robiła zdjęcia śpiącego Deppa i wysyłała je przyjaciółce, ponieważ się o niego martwiła.

Sporo czasu poświęcono faktowi, że Heard miała wpłacić sumę uzyskaną od Deppa w ramach rozwodu (7 milionów dolarów) przekazać na szpital dziecięcy oraz organizację ACLU, tymczasem tego nie zrobiła. Heard tłumaczyła się, że obiecała to zrobić (według aktorki słowa “pledge” i “donate” to synonimy), ale nie była jeszcze w stanie, ponieważ pozwał ją Depp. Vasquez zauważyła, że miała pieniądze w ręku już 13 miesiące przed tym, jak została pozwana, a ponadto publicznie mówiła, że uiściła już opłatę. 500.000 dolarów zostało wpłacone na rzecz ACLU, jednak przez Elona Muska, który w 2017 spotykał się z aktorką.

Dziś odbędzie się dalsza część przesłuchania Heard przez Vasquez. Prawniczka ma fantastyczną renomę wśród fanów Deppa, którzy uważają, że uda jej się obalić prawdopodobne kłamstwa wygłaszane przez Heard podczas składania zeznań. 

Więcej fragmentów procesu znajdziecie na kanale Law & Crime Network.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA