SUMA WSZYSTKICH NEWSÓW #1. Podsumowanie dnia dla zabieganych

Autor: Szymon Skowroński
opublikowano

Drodzy czytelnicy, mamy dla was coś nowego. Wiemy, że macie mało czasu, dlatego przygotowaliśmy dla was krótkie podsumowanie najważniejszych wydarzeń filmowych dnia. Zaczynamy dzisiaj od odcinka #1, pierwszy sezon potrwa 14 odcinków, a jeśli oglądalność będzie wysoka, zamówimy kolejny sezon!

Chińczycy nie chcą gejów

Reuters podaje, że Tamte dni, tamte noce zostały usunięte z Pekińskiego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego – bez słowa wyjaśnienia. Mało postępowy Wschód nie chce dopuścić do dystrybucji filmu z motywami homoseksualnymi. Nieoficjalnie mówi się jednak, że po prostu nie mają wystarczającej liczby brzoskwiń na rynku.

Mao zostało…

Nie dla Netfliksa Złota Palma

Pozostając w temacie: zarząd Festiwalu Filmowego w Cannes ustalił, że filmy Netfliksa jednak nie będą się liczyły w konkursie. Otwarci i tolerancyjni Francuzi uważają, że kino i telewizja to dwie inne sprawy. Ja jestem prawie pewien, że po prostu nie lubią, jak podczas wielkiej premiery Netflix ucina jakość i bezustannie wgrywa obraz. Czekamy na decyzję Szanownego Gremium w sprawie filmów z torrentów i produkcji kręconych kamerami GoPro.

Fabryka Snów traci

Marzec się jeszcze nie skończył, ale już szacuje się, że Hollywood zarobi około 200 milionów dolarów mniej niż w marcu zeszłego roku. Jak to się mówi – w marcu jak w garncu.  Może producenci powinni wyjść na ulicę i zastrajkować przeciwko totalnej opozycji w postaci widzów, którzy wolą kupić Netfliksa lub HBO GO?

Deja-vu

Joe Wright (pomógł Gary’emu Oldmanowi zdobyć Oscara) nakręci ekranizację Kobiety w oknie. Historia kręci się wokół kobiety, która, nie mając swojego życia, podgląda sąsiadów i zauważa coś, co nie było przeznaczone dla jej oczu. Brzmi znajomo? Była już jedna taka dziewczyna – z pociągu. Może Wright też nie ma co robić i podpatruje u innych?

Liga Sprawiedliwości na DVD i Blu-ray

Pomyśleliśmy, że może chcecie wiedzieć.

Kupią, nie kupią… kupią, nie kupią… Nie kupią.

Wes Anderson – nisza w mainstreamie

Nowy film Wesa Andersona Wyspa psów – poklatkowa animacja z gwiazdorską obsadą dubbingową – zadebiutował w 27 kinach. Średni dochód z kina wyniósł ponad 50 tysięcy dolarów. To rekord. Na film przyszły osoby z depresją i miłośnicy psów. Jeśli pójdzie tak dalej, film osiągnie świetne wyniki finansowe, a miłośnicy psów połączą się w pary z osobami w depresji i wszyscy będą żyć długo i szczęśliwie, a Anderson zostanie najbardziej kasowym reżyserem poklatkowych animacji w historii. Trzymamy kciuki i pazury.

 

 

Ostatnio dodane