search
REKLAMA
News

STRANGER THINGS. SEZON TRZECI. Najważniejsze informacje w pigułce

Łukasz Budnik

21 maja 2019

REKLAMA

Do sieci trafiły plakaty promujące trzeci sezon Stranger Things. W związku z tym, że premiera jest już coraz bliżej, warto podsumować to, co wiemy do tej pory o kolejnej odsłonie hitu Netflixa.

O czym opowie?

Według oficjalnej zapowiedzi Netflixa (jak również zwiastuna), w przeciwieństwie do pierwszych dwóch sezonów, akcja nowego nie będzie toczyć się w trakcie roku szkolnego, a podczas wakacyjnej przerwy. W Hawkins lato w pełni, właśnie otwarto nowe centrum handlowe, a grupa znanych i uwielbianych przez widzów bohaterów powoli wchodzi w dorosłość. Przyjaciele muszą znaleźć balans między dorastaniem, a dalszym utrzymywaniem swojej relacji – sytuację komplikuje romans wewnątrz grupy. Tymczasem do miasta zbliża się kolejne zagrożenie. Nastolatkowie wiedzą już, że zło nie przepada, a ewoluuje, a żeby je pokonać, strach należy przezwyciężyć przyjaźnią.

Shawn Levy, producent serialu i reżyser niektórych odcinków zapowiedział, że trzeci sezon w mniejszym stopniu skupi się na postaci Willa (który, przypomnijmy, nie miał lekko w poprzednich dwóch seriach). Ma być też doroślej, mroczniej i straszniej. Według Davida Harboura twórcy czerpali sporo inspiracji z filmu Fletch.

Kogo ujrzymy na ekranie?

Przede wszystkim postaci znane z pierwszych dwóch sezonów. Powrócą Winona Ryder jako Joyce Byers, David Harbour jako Jim Hopper, Finn Wolfhard jako Mike Wheeler, Millie Bobby Brown jako Jedenastka, Gaten Matarazzo jako Dustin Henderson, Caleb McLaughlin jako Lucas Sinclair i Noah Schnapp jako Will Byers. Zobaczymy również znaną już z drugiego sezonu Max Mayfield (Sadie Sink) i Billy’ego Hargrove’a (Dacre Montgomery). Nie zabraknie Nancy Wheeler (Natalia Dyer), Johathana Byersa (Charlie Heaton) i oczywiście Steve’a Harringtona (Joe Keery), który po poprzednim sezonie jest jednym z faworytów widzów. Dodatkowo obsadę zasili Maya Hawke (nazwisko jest nieprzypadkowe, to córka Ethana Hawke’a), która wystąpi w roli Robin, dziewczyny pracującej ze Steve’em. Gościnnie pojawi się Cary Elwes, a większą rolę ma dostać Priah Ferguson wcielająca się w siostrę Lucasa.

Ile odcinków? Kiedy premiera?

Osiem. Druga seria liczyła sobie dziewięć rozdziałów, tym razem dostaniemy tyle epizodów, co w sezonie pierwszym. Ujawniono już tytuły poszczególnych odcinków:

3×01: Suzie, Do You Copy? (Suzie, słyszysz mnie?)
3×02: The Mall Rats (Szczury z supermarketu)
3×03: The Case of the Missing Lifeguard (Sprawa zaginionego ratownika)
3×04: The Sauna Test (Próba sauny)
3×05: The Source (Źródło)
3×06: The Birthday (Urodziny)
3×06: The Bite (Ugryzienie)
3×07: The Battle of Starcourt (Bitwa o Starcourt)

Wszystkie rozdziały będzie można obejrzeć na Netfliksie już czwartego lipca tego roku. 

Co dalej?

https://www.youtube.com/watch?v=YEG3bmU_WaI

Shawn Levy jeszcze w 2017 roku zapowiedział, że z całą pewnością powstanie czwarty sezon serialu, a jest i potencjał na piąty. Tutaj na oficjalne informacje musimy jeszcze poczekać. Czyżby twórcy planowali realizować kolejne sezony do czasu, aż członkowie obsady będą dorośli? Pożyjemy, zobaczymy.

Czekacie na Stranger Things 3?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA