search
REKLAMA
News

SKYWALKER. ODRODZENIE. Pierwsze reakcje na nowe STAR WARS

Łukasz Budnik

17 grudnia 2019

REKLAMA

Wczoraj w Los Angeles odbyła się premiera nowego epizodu Gwiezdnych wojen, zatytułowanego Skywalker. Odrodzenie. Film, który zamyka sagę Skywalkerów, został wyreżyserowany przez J.J. Abramsa. Był to pierwszy publiczny pokaz tej produkcji, jako że Disney nie organizował testowych w obawie przed rozniesieniem się spoilerów.

Nie zeszło jeszcze embargo na recenzje, więc widzowie nie mogą dzielić się szczegółowymi opiniami, ale część z nich napisała na Twitterze o pierwszych wrażeniach. Odbiór nie jest jednogłośny – zachwyty mieszają się z rozczarowaniem, pisze się też o dramatycznym odejściu od Ostatniego Jedi i pomysłów Riana Johnsona. Poniżej kilka przykładowych tweetów:

“Niesamowite. Hejterzy Ostatniego Jedi będą bardzo zadowoleni.”

“To wielka przygoda z mieczami świetlnymi, na jaką miałem nadzieję. Zastanawiam się, czy kilka rzeczy było potrzebnych, ale to satysfakcjonujące zakończenie nowej trylogii.”

“Nie jestem zbyt zaskoczona i czasami czułam, że za bardzo starano się zadowolić fanów, ale Skywalker. Odrodzenie jest wszystkim i niczym z tego, co oczekujecie. Moja pierwsza reakcja: Boże, kocham tę franczyzę i będę tęsknić za sagą Skywalkerów.”

“Skywalker. Odrodzenie to zdecydowanie najbardziej zawiłe Gwiezdne wojny. Sporo rzeczy mi się podobało, ale pierwsza połowa tak grzęźnie w ekspozycji, nowych wątkach, świecidełkach i transmiterach, że mam wrażenie jakby tylko to miało być trzema filmami.”

Skywalker. Odrodzenie ma wszystko to, czego potrzebujecie i więcej. To niekoniecznie dobrze. Część rzeczy bardzo mi się podobała, część nie – z kina wychodzę bardzo zmieszany.”

“W Skywalker. Odrodzenie są dobre rzeczy, ale jeszcze więcej jest rozczarowujących. Są tu wybory, które nie działają, fan service który się nie sprawdza i detale, których brakuje. Jestem zawiedziony.”

“Niesamowity finał napakowany wszystkim – akcja, przygoda, odpowiedzi! Humor, serce, miłość i odwaga. Całą drugą połowę oglądałem ze łzami w oczach.”

“Skywalker. Odrodzenie to dramatyczne odejście od Ostatniego Jedi, ale nie tak odświeżające jak Przebudzenie Mocy. Wypakowany nieprzerwaną akcją oraz fan service’em. Fani Gwiezdnych wojen – szykujcie się na debaty.”

Wybieracie się do kina?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA