search
REKLAMA
News

Powstaje dokument o GRECIE THUNBERG

Łukasz Budnik

17 grudnia 2019

REKLAMA

Jak informuje “Deadline”, platforma Hulu pracuje nad dokumentem zatytułowanym roboczo Greta, opowiadającym historię 15-letniej aktywistki która w przeciągu kilku miesięcy zdobyła międzynarodową sławę i została nazwana Człowiekiem Roku według tygodnika “Time”. Film dokumentalny wyreżyseruje Nathan Grossman, a produkcją zajmie się firma B-Reel Films

Pochodząca ze Szwecji Thunberg jest córką śpiewaczki operowej Maleny Ernman i aktora Svantego Thunberga. W 2018 aktywistka protestowała pod siedzibą szwedzkiego parlamentu, a jej postulaty dotyczyły respektowania porozumienia paryskiego oraz zmniejszenia emisji dwutlenku węgla. Pojawiała się również w Londynie i Brukseli, a rok temu wzięła udział w katowickim szczycie klimatycznym. W sierpniu tego roku przepłynęła Atlantyk (nie lata samolotami ze względu na ich szkodliwość na atmosferę) i wzięła udział w szczycie ONZ, gdzie wygłosiła słynne już przemówienie do liderów państw, po którym została nazwana największym głosem w najważniejszej sprawie dla planety.

Jak przekazało Hulu, ekipa filmowa śledziła Thunberg poczynając od jej samodzielnych strajków, dokumentując jej “misję uświadomienia świata o potrzebie pilnego działania w sprawie kryzysu klimatycznego”.

Dokument ma zadebiutować w 2020 roku.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA