search
REKLAMA
News

Remake PARSZYWEJ DWUNASTKI od reżysera LEGIONU SAMOBÓJCÓW? Trwają rozmowy

Łukasz Budnik

17 grudnia 2019

REKLAMA

“The Hollywood Reporter” poinformowało, że David Ayer – reżyser między innymi Bright oraz Legionu samobójców – prowadzi z Warner Bros. rozmowy w sprawie remake’u Parszywej dwunastki. Ayer miałby stanąć za kamerą oraz napisać scenariusz.

Producentem obrazu będzie Simon Kinberg, który przez długi czas pracował jako producent i scenarzysta filmów o X-Men. Wyreżyserował także ostatnią odsłonę serii – fatalnie przyjętą Mroczną Phoenix

Według źródeł do których dotarł “The Hollywood Reporter”, nowa wersja nie miałaby być osadzona w czasach drugiej wojny światowej, lecz współcześnie. Przypomnijmy, że oparty na powieści  E. M. Nathansona film z 1967 opowiadał o oddziale żołnierzy wybranych spośród aresztantów skazanych na egzekucję lub wieloletnią odsiadkę, którzy w zamian za wolność mieli zaatakować zamek we Francji tymczasowo zasiedlony przez niemieckich oficerów. W filmie wystąpili między innymi Lee Marvin, Telly Savalas, Donald Sutherland, Charles Bronson i John Cassavetes, który za swoją rolę otrzymał nominację do Oscara.

Parszywa dwunastka

Nie da się ukryć, że chłodno przyjęty Legion samobójców Ayera już sam w sobie mocno kojarzy się z konceptem Parszywej dwunastki. Czy według was reżyser poradzi sobie ze stworzeniem nowej wersji klasyka?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA