search
REKLAMA
News

SKYWALKER. ODRODZENIE. Ile może potrwać IX epizod GWIEZDNYCH WOJEN?

Łukasz Budnik

12 sierpnia 2019

epizod IX
REKLAMA

Premiera IX epizodu Gwiezdnych wojen, zatytułowanego u nas Skywalker. Odrodzenie, zbliża się wielkimi krokami. Disney prowadzi do tej pory oszczędną kampanię promocyjną – opublikowane zostały zwiastun i zdjęcia, jednak szczegóły produkcji pozostają w sferze domysłów i opierać możemy się głównie na pogłoskach (Kevin Smith stwierdził niedawno, że ostatnia scena filmu roztopi nam mózgi). Rąbka tajemnicy uchylił ostatnio brat Johna Williamsa, który zasugerował, jak długi będzie film J.J. Abramsa. 

Don Williams – również muzyk, pracujący między innymi przy soundtracku do Parku jurajskiego – był ostatnio gościem The Academy of Scoring Arts, gdzie opowiadał o zobowiązaniach swojego brata. Według niego, John Williams na potrzeby IX epizodu ma do napisania 135 minut muzyki. “To mówi wam, jak długi jest film” – dodał Don, choć oczywiste jest, że nie wszystkie sceny muszą być zilustrowane ścieżką dźwiękową. Nie zapowiada się jednak, by Skywalker. Odrodzenie miał potrwać krócej, niż 2h i 15 minut (tyle właśnie trwało Przebudzenie Mocy, z kolei Ostatni Jedi aż 2h i 33 minuty).

https://www.youtube.com/watch?v=6kCSCoLcyWA

Don Williams powiedział przy okazji, że jego brat zbierze na soundtracku słynne motywy znane z poprzednich odsłon serii – wymienił między innymi temat Yody, Lei, Vadera oraz Widma – oznacza to być może, że usłyszymy znowu słynne Duel of the Fates z Epizodu I.

Skywalker. Odrodzenie trafi do kin 20 grudnia tego roku.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA