search
REKLAMA
News

Skunks Pepé Le Swąd usunięty z KOSMICZNEGO MECZU 2. W swojej scenie miał nachalnie podrywać kobietę

Łukasz Budnik

8 marca 2021

pepe le pew space jam
REKLAMA

Kosmiczny mecz z 1996 roku opowiadał o przygodzie Michaela Jordana, który został poproszony przez Królika Bugsa i inne postaci z Looney Tunes o pomoc w wygraniu meczu z przybyszami z kosmosu. Choć film nie zebrał najlepszych recenzji, to zarobił ponad 230 milionów dolarów i zdobył popularność wśród widzów – także w Polsce. Na ten rok planowana jest premiera kontynuacji, w której zobaczymy LeBrona Jamesa. 

Sequel ma tytuł Space Jam: A New Legacy. Poza Jamesem, w filmie zobaczymy Dona Cheadle’a oraz Sonequę Martin-Green. Film wyreżyserował Malcolm D. Lee według scenariusza Ryana Cooglera (twórcy Czarnej Pantery Creeda) oraz Seva Ohaniana. Poza postaciami znanymi z Looney Tunes w filmie mamy też zobaczyć słynnych bohaterów ze studia Warner, między innymi Maskę oraz Pennywise’a. Nie ujrzymy natomiast postaci, która na ekranie zadebiutowała w 1945 roku – skunksa imieniem Pepé Le Swąd. 

Pepé miał się pojawić w scenie stylizowanej na Casablankę i wystąpić jako barman obsługujący kobietę graną przez Greice Santo. W pewnym momencie animowana postać miała zacząć ją nachalnie podrywać i zostać spoliczkowana. Chwilę później w scenie pojawiał się James i Królik Bugs, a z dialogu wynikało, że Pepé ma zakaz zbliżania się do swojej ukochanej Penelopy (za którą z reguły uganiał się w kreskówkach). James komentował to tak, że Pepé nie może dotykać innych bez ich zgody. 

Przedstawiciel Santo stwierdził, że kobieta jest rozczarowana usunięciem tej sceny – sama jest ofiarą napastowania seksualnego i chciała w ten sposób pokazać młodszym pokoleniem, że zachowanie Pepé jest niewłaściwe i że w końcu spotkała go zasłużona kara. Kilka dni temu na łamach New York Times dziennikarz Charles M. Blow skrytykował postać skunksa stwierdzając, że normalizuje ona gwałt. Informacja o usunięciu Pepé pojawiła się w sieci niedługo później, choć z przekazów wynika, że nie była następstwem artykułu Blowa. Pepé miał zostać wyrzucony z filmu już kilka miesięcy temu, po zmianie reżysera, gdy za kamerą stanął Malcolm D. Lee; nie rozpoczął się nawet proces animowania postaci.

To nie pierwsze kontrowersje związane z Kosmicznym meczem 2. Gdy na łamach Entertainment Weekly ukazały się zdjęcia promocyjne wraz z komentarzem reżysera odnośnie zmian w wyglądzie króliczki Loli (mających na celu uniknięcie seksualizacji tej postaci) w sieci rozgorzały dyskusje na ten temat, a wiele osób było zawiedzionych tą zmianą. 

Premiera filmu jest zaplanowana na 16 lipca 2021 roku.

AKTUALIZACJA: Skunks nie pojawi się już w kolejnych produkcjach Warner Bros. – więcej TUTAJ.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA