search
REKLAMA
News

Sarah Michelle Gellar potwierdziła, że z filmu SCOOBY DOO wycięto “gorący pocałunek” Daphne i Velmy

“Scooby Doo” trafił na ekrany w 2002 roku.

Łukasz Budnik

4 lutego 2023

scooby doo 1
REKLAMA

W 2002 roku na ekrany trafiła aktorska wersja animacji Scooby Doo, którą wyreżyserował Raja Gosnell. Ciekawostką jest fakt, że scenariusz do niej napisał James Gunn, podobnie jak do sequela, który zadebiutował dwa lata później. Oba filmy zostały zmiażdżone przez krytyków, ale po latach zyskały kultowy status. 

Pierwotny scenariusz Gunna różnił się od tego, co ostatecznie zobaczyliśmy na ekranie – pisany był z myślą o starszej widowni, a Velma miała być osobą homoseksualną. Gunn tłumaczył,  że pierwotnie celował w kategorię PG-13, ale ostatecznie film dostał kategorię PG po tym, jak kilkoro rodziców oburzyło się na pokazie testowym. Usunięto część żartów i kwestii, jak również sytuacje seksualne. O wybranych opowiedziała ostatnio Sarah Michelle Gellar, która zagrała postać Daphne. Aktorka przyznała, że ona i reszta obsady dołączyli do filmu po części dlatego, że nie miał być produkcją familijną (co ostatecznie się nie sprawdziło).

Był gorący pocałunek, ale został wycięty. Całowały się Daphne i Velma. Mam wrażenie, że świat chciałby to zobaczyć, ale nie wiem, co stało się z tym materiałem.

Aktorka dodała:

Była też świetna kwestia, której nie zapomnę. Daphne i Fred się kłócili, a ona krzyknęła do niego: “Ta chusta sprawia, że wyglądasz jak gej!” i zatrzasnęła drzwi. To też wycięli, choć był to jeden z powodów, dla których wystąpiłam w tym filmie. To coś, o czym wszyscy myśleli od dłuższego czasu – że Fred może być zainteresowany przedstawicielami obu płci. Wszystko wycięli.

Scooby

O modyfikacjach studia pisał kiedyś też Gunn, który zdradził, że w pierwotnym scenariuszu Velma była wyraźnie lesbijką, ale studio ciągle to łagodziło, aż w końcu stało się to dwuznaczne (w nakręconym materiale), potem nie było o tym wzmianki (wersja, która się ukazała), a ostatecznie w sequelu miała chłopaka.

W zeszłym roku Matthew Lillard, który zagrał postać Shaggy’ego, stwierdził, że ciekawie byłoby zobaczyć reboot filmu w kategorii R (dla widzów dorosłych) z oryginalną obsadą.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA