search
REKLAMA
News

Ryan Reynolds wskazał nawiązanie do INDIANY JONESA w DEADPOOLU 2

Łukasz Budnik

15 lipca 2020

REKLAMA

Kilka dni temu Ryan Reynolds postanowił podzielić się z fanami zdjęciami i ciekawostkami zza kulis Deadpoola 2, robiąc to za pomocą swojego Instagrama. Aktor skorzystał z okazji, by wskazać, jakim filmem inspirowali się twórcy podczas realizacji jednej ze scen.

Chodzi o fragment blisko początku filmu, gdy Deadpool ucieka przed złoczyńcami i krzyczy do swojego kolegi Dopindera, aby uruchomił taksówkę (ostatecznie wskakuje do niej przez szybę). Reynolds zdradził, że scena to hołd dla prologu Poszukiwaczy zaginionej Arki, pierwszej części przygód Indiany Jonesa. Słynny archeolog również ucieka tam przed goniącym go tłumem (ściga go amazońskie plemię) i wrzeszczy, aby jego pilot Jock uruchomił silniki. Poniżej znajdziecie obie opisywane sceny. 

To nie jedyne nawiązanie do Indiany Jonesa w adaptacji komiksu Marvela. Do Poszukiwaczy zaginionej Arki odwołuje się także prolog Strażników Galaktyki, w którym Peter Quill włamuje się do starożytnej świątyni aby zdobyć kulę zawierającą Kamień Nieskończoności.

Zauważyliście wcześniej nawiązanie w Deadpoolu 2?

Grafika główna: Movie Web

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA