search
REKLAMA
News

Rosamund Pike z O WSZYSTKO ZADBAM dziękuje “zepsutemu systemowi w USA” za Złotego Globa

Maria Grzybowska

1 marca 2021

REKLAMA

78. rozdanie Złotych Globów dobiegło już końca. Nagrody te są jednym z najważniejszych wyróżnień w świecie filmu i telewizji. Gala, na której ogłoszono zwycięzców w tym roku odbyła się wirtualnie – zarówno w Los Angeles, jak i w Nowym Jorku. Pośród nagrodzonych znalazła się m.in. Rosamund Pike za jej rolę w O wszystko zadbam. Statuetki przyznaje Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej.

Najlepszym filmem dramatycznym uznano Nomadland, a komediowym – kontynuację Borata. Reżyserka Nomadland, Chloe Zhao, stała się drugą w historii kobietą, która otrzymała Złoty Glob w swojej kategorii (pierwszą była Barbra Streisand). Sacha Baron Cohen w swojej przemowie po zwycięstwie Borata podziękował „wyłącznie białym” członkom Hollywood Foreign Press Association – w ostatnich dniach głośno było o tym, że w organizacji nie ma ani jednej czarnoskórej osoby. Sama HFPA odniosła się do tego na antenie, przyznając, że ma na tym polu pracę do wykonania. Jednak przemowa Cohena nie była jedyną, która może budzić pewne kontrowersje. Rosamund Pike odbierając nagrodę w kategorii najlepsza aktorka w komedii lub musicalu podziękowała m.in. “zepsutemu systemowi sądownictwa w Ameryce”.

O wszystko zadbam

Dziękuję za uznanie dla ciemniej strony komedii. Dziękuję moim współnominowanym koleżankom, to dla mnie zaszczyt być tu razem z wami. W swoim filmie musiałam wypłynąć z tonącego samochodu i myślę, że zawsze wybrałabym to niż być w jednym pomieszczeniu z Rudym Gulianim – Maria [Bakalova], podziwiam twoją odwagę. (…) W końcu może powinnam podziękować zepsutemu systemowi sądownictwa w Ameryce za to, że umożliwia opowiedzenia takich historii.

W O wszystko zadbam Pike wciela się w wyrachowaną opiekunkę prawną, która wykorzystuje luki w amerykańskim systemie sądownictwa, żeby ubezwłasnowalniać, oszukiwać i okradać swoich klientów w podeszłym wieku. Pozdrawiając Marię Bakalovą (Kolejny film o Boracie) odniosła się do sceny, w której ta ryzykuje awanse seksualne ze strony jednego z polityków USA, Rudy’ego Gulianiego.

O wszystko zadbam to czarna komedia sensacyjna produkcji Netfliksa, dostępna na platformie streamingowej od 19 lutego. Poniżej możecie obejrzeć zwiastun.

Avatar

Maria Grzybowska

REKLAMA