search
REKLAMA
News

ROBERT PATTINSON chciałby zagrać w drugiej części DIUNY

Robert Pattinson zdobył uznanie fanów rolą w “Batmanie”.

Łukasz Budnik

7 marca 2022

pattinson diuna
REKLAMA

W kinach świetnie radzi sobie Batman, gdzie tytułową rolę gra Robert Pattinson. Aktor udziela kolejnych wywiadów promujących widowisko, a w jednym z nich wspomniał, w jakich filmach chciałby się pojawić. 

Po występie w Zmierzchu i pożegnaniu się z rolą Edwarda CullenaPattinson przez lata grywał głównie w niezależnych produkcjach, dowodząc swojego talentu – wśród nich była między innymi produkcja Good Time w reżyserii braci Safdie oraz Lighthouse Roberta Eggersa. Batman jest dla Pattinsona powrotem do blockbusterów. W ostatniej rozmowie z “Variety” opowiedział, jak poprzednie dokonania Reevesa – w szczególności Ewolucja planety małp oraz Wojna o planetę małp – zachęciły go do współpracy z reżyserem. Przy okazji zdradził tytuły serii, do których chciałby dołączyć.

Uwielbiam filmy z serii “Planeta małp”. Były tylko dwa filmy – cóż, teraz już trzy – przy których chciałbym wystąpić w sequelu: kolejne “Planety małp”, “Sicario”, oraz “Diuna”. Obie “Planety Małp” [Reevesa] widziałem w kinie i nie mogłem uwierzyć, co zdołał osiągnąć dzięki technice motion-capture. Jeśli był w stanie zrobić takie coś z twarzą małpy, to i ze mnie na pewno jest w stanie wydobyć, co trzeba.

Robert Pattinson

Udział Pattinsona w Diunie 2 nie jest wykluczony; na ten moment nie poznaliśmy jeszcze aktorów, którzy dołączą do serii w kolejnej odsłonie. Jak zapowiadał reżyser Denis Villeneuve, więcej uwagi ma zostać poświęcone rodowi Harkonnenów. Wśród nowych postaci, które zobaczymy na ekranie, będzie m.in. Feyd-Rautha, siostrzeniec Barona.

Diuna 2 zadebiutuje w październiku 2023 roku. Batmana wciąż możecie oglądać na ekranach. 

zdjęcie główne: Hypebeast

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA