search
REKLAMA
News

Reżyserka WONDER WOMAN 1984 nazywa THOR: RAGNAROK jednym z najlepszych filmów Marvela

Łukasz Budnik

4 stycznia 2021

REKLAMA

25 grudnia na platformie HBO Max oraz w wybranych kinach zadebiutowało widowisko Wonder Woman 1984. Choć po premierze filmu jego oceny znacząco spadły, cieszył się niemałą popularnością – w pierwszy weekend w kinach był najlepiej zarabiającą produkcją od czasów początku pandemii. W ramach promocji widowiska, wywiadów na jego temat udzielają gwiazdy filmu oraz jego reżyserka, Patty Jenkins. Twórczyni w jednej z rozmów poruszyła także temat konkurencyjnego Marvela.

Jenkins wyznała, że za jedną z najlepszych odsłon MCU uważa film Thor: Ragnarok z 2017 roku, wyreżyserowany przez Taikę Waititiego. Oto, co miała do powiedzenia:

To był taki dobry film. Cieszę się, że na drodze Thora stanął Taika, bo to najlepszy wybór do zajęcia się tą postacią. Jest niesamowity. “Thor Ragnarok” to jeden z najlepszych filmów Marvela. Czysta radość, świetnie wykonana… Nie ma znaczenia, czy lubisz filmy o superbohaterach. Taika to świetny filmowiec i przygotował znakomitą produkcję.

Co ciekawe, Jenkins była bliska wyreżyserowania drugiej części przygód Thora – Thor: Mroczny świat. Odmówiła jednak, bo nie czuła, że z przedstawionego jej scenariusza mogłaby stworzyć dobry film, a nie chciała być winiona za porażkę. Przeczucie jej nie zawiodło – Mroczny świat jest dziś jednym z najgorzej przyjętych widowisk MCU.

Tymczasem Taika Waititi już teraz pracuje nad kolejną częścią przygód Thora, zatytułowaną Thor: Love and Thunder

Zgadzacie się z Patty Jenkins, że Thor: Ragnarok jest jednym z najlepszych filmów uniwersum Marvela?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA